9 жовтня Верховний суд зупинив розгляд справи за касаційними скаргами компанії "Фармак" та Мінекономрозвитку, на рішення Київського апеляційний господарського суду про скасування добре відомого позначення "Корвалол Corvalolum". Строки поновлення розгляду суперечки між двома виробниками за право використовувати назву Корвалол наразі залежать від Великої Палати Верховного суду.

"Для того, щоб поставити крапку у питанні юрисдикції, необхідно вирішити до розгляду всіх інших подібних справ. Тому, на нашу думку, коли це рішення відбудеться, буде поновлено розгляд справи за касаційною заявою "Фармак" та Мінекономрозвитку на рішення апеляційного суду, яке ми вважаємо упередженим, незаконним і необ'єктивним", – сказав адвокат, керівник юридичного департаменту ПАТ "Фармак" Дмитро Таранчук.

Судові спори між фармкомпаніями тривають вже понад 13 років. У 2005 році "Дарниця" зареєструвала ліки з використанням назви Корвалол. У "Фармак" вважають, що це порушенням права на інтелектуальну власність . Адже цю назву компанія використовує із 1960 року, а права на бренд офіційно зареєстровані в Україні з 1993-го року. Те саме "Фармак" зробив ще у 14 країнах.

"Будь-який конкурент, який добросовісно конкурує, вчинив би інакше, ніж вчинила компанія "Дарниця". Він би обрав власний бренд і вивів препарат під власним брендом, власною назвою. І це було б в межах чинного законодавства. Жодної монополії на сам лікарський препарат ні в Україні, ні в світі немає. Мова йде лише про використання добре відомої марки", – зазначив адвокат, керівник юридичного департаменту ПАТ "Фармак" Дмитро Таранчук.

За оцінками юристів, розгляд касаційної справи ПАТ "Фармак" та Мінекономрозвитку буде поновлено у Верховному суді вже в найближчі тижні.