Антимонопольний комітет України 18 листопада почав розглядати справу за ознаками наявності в діях оператора lifecell порушень, передбачених статтею 15-1 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Зокрема, йдеться про розповсюдження оператором інформації, яка вводить споживачів в оману, повідомляє РБК-Україна.

Деталі справи, включаючи інформацію про порушення, є конфіденційними і не підлягають розголошенню. Відомо тільки, що скарга на lifecell в АМКУ надійшла ззовні. За інформацією джерел РБК-Україна, одному з учасників телекомунікаційного ринку не сподобалося, що lifecell позиціонує свій мобільний інтернет 3G як найшвидший.

У прес-службі lifecell пояснюють, що оператор володіє самою "чистою" ліцензією на 3G, якій не заважають сусідні частоти, і це позитивно впливає на якість зв'язку.

"Ця технологія, яку ми скорочено називаємо 3G+, забезпечує високошвидкісний пакетний доступ з об'єднанням трьох каналів, що є розширенням базової версії стандартів технології 3G, і показує високий рівень швидкості передачі даних до 63,3 Мбіт в секунду", – йдеться в повідомленні прес-служби lifecell.

Читайте також: Скільки населення Землі користується Інтернетом

В теорії це дійсно може давати більш високу, у порівнянні з конкурентами, швидкість мобільного інтернету. На практиці коло користувачів 3G+ в Україні дуже обмежене. Справа в тому, що заявлена максимальна швидкість доступна тільки користувачам мобільних пристроїв, що підтримують триканальну передачу даних.

Проте, в Україні, наскільки ми знаємо, на масовому ринку немає терміналів, які підтримують швидкість передачі даних понад 42 Мбіт/с в мережі 3G. Тобто, 3G+ може функціонувати в "лабораторних умовах", але споживач ним скористатися не може,
– пояснили в прес-службі "Київстар".

Якщо факт порушень з боку lifecell буде доведено, АМКУ обіцяє відреагувати в установленому законодавством порядку. За законом, штраф у таких випадках може становити до 5% доходу (виручки) компанії від реалізації продукції за останній календарний рік. Дохід lifecell за 2015 рік становив близько 4,4 млрд гривень, а за підсумками цього року очікується зростання фінансових показників. Тобто, в гіршому випадку штраф може скласти близько 220 млн гривень.

Читайте також: ТОП популярних додатків для смартфонів, які розширюють можливості спілкування