Про це сайту "24" розповів директор центру суспільно-інформаційних технологій "Форум" Валерій Димов.
Як відомо, 12 лютого близько 15-ї години Міхеїла Саакашвілі затримали в ресторані "Сулугуні" в Києві. Люди у камуфляжі забрали його в невідомому напрямку.
Читайте також: Саакашвілі затримали в Києві: з'явилися відео
За словами політолога Валерія Димова, Саакашвілі грає в довгу. Він використовує ситуацію – політичну кризу, щоб вона набула великих громадсько-політичних масштабів. Як зауважує Димов, Саакашвілі не може балотуватися на президентських виборах. А на парламентських може бути лідером, як було свого часу з "Самопоміччю". Не обов’язково лідеру партії очолювати список. Всі знали, за кого голосують, хоча сам лідер партії в списках не був.
Втім, на думку політолога, українці не готові масово виходити з протестами на вулиці.
"Ми країна, яка воює. Тому "Майдан-3" чи інші масові протести не можуть бути реалізовані. Немає тих політиків, кого однозначно б підтримували українці, як того, хто забезпечить перемогу на війні. А політичні прапори тільки роз’єднують людей. Хоча українці вкрай не задоволені ситуацією, яка складається на двох українських фронтах – боротьби з агресором і боротьби з корупцією. Соціологічні опитування свідчать, що виходити на підтримку політиків люди не будуть", – наголошує Валерій Димов.
Читайте також: Саакашвілі – не український політик і його можна було б вислати, – Порошенко
При цьому експерт зазначає: Саакашвілі отримав сильну подачу, коли його позбавили громадянства. Хоча екс-губернатор Одещини не має парламентської трибуни для масового впливу, але вулиця – його стихія. Він, як ніхто інший, вміє говорити безпосередньо з людьми не через брифінги і прес-конференції або на лояльних телеканалах.
Вочевидь, хтось з оточення Порошенка радить депортувати Саакашвілі. Але вони дбають не про президента чи країну, а про власні інтереси. Звідси заяви про депортацію то в Грузію, то в Польщу. Але його арешт – це абсурд,
– переконаний Валерій Димов.
Крім того, наголошує експерт, у депортації Саакашвілі зацікавлені і його конкуренти в опозиції, щоб розділити його електорат.
Читайте також: ЗМІ сповістили, на чиє "замовлення" затримали Саакашвілі
"Саакашвілі виграв політичний сезон. По нього говорять більше, ніж про інших фігурантів соцопитувань. Але зараз ділять шкіру не вбитого ведмедя. Поки ведмідь – Саакашвілі – живий, він не дозволить скористатися своєю популярністю", – підкреслює Димов.
Нагадаємо, Міхеїл Саакашвілі припустив, що українська влада планує його депортувати в одну із європейських країн – можливо, до Польщі. Раніше очільник ГПУ Юрій Луценко заявив, що генпрокуратура Грузії не змінила своєї вимоги про екстрадицію Саакашвілі. При цьому він зазначив, що ймовірна екстрадиція Саакашвілі до Грузії буде для нього "найважчим рішенням", тому що означатиме "стовідсоткове ув’язнення" політика. На цю заяву Луценка Саакашвілі зреагував вимогою, щоб його судили в Україні за "держпереворот і співробітництво з ФСБ".
У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з Порошенком.
10 вересня 2017 року відбувся так званий "прорив" Саакашвілі через польсько-український кордон, коли лідер "Руху нових сил" за підтримки активістів повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю.
Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця. Однак і ДМС, і згодом Окружний адміністративний суд Києва та Київський апеляційний адміністративний суд відмовили йому в цьому.
У грудні 2017 року в ГПУ заявили, що Саакашвілі підозрююють у змові з олігархом часів Януковича – Курченком – з метою держперевороту.
5 січня Тбіліський міський суд визнав винним Михайла Саакашвілі у справі "про злісне перевищенні повноважень" на посаді президента Грузії і присудив три роки позбавлення волі. Якщо Саакашвілі екстрадують з України в Грузію як особу без громадянства, у Тбілісі його чекає арешт.