"Наступного року буду вимагати спецконфіскувати не менше 5 мільярдів", – таку обіцянку під новий рік дав генпрокурор Юрій Луценко. До кінця цього року – трохи менше трьох місяців, а в казну капнуло лише 65 тисяч гривень, конфіскованих у корупціонерів. Де ж обіцяні п'ять мільярдів?

Читайте також: НАБУ спіймало на хабарі працівника Генпрокуратури

У пошуках вкрадених багатств, йдемо до Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів.

корупція гроші гпу
В казну капнуло лише 65 тисяч гривень

АРМА опікується арештованим майном від Межигіря, торгових центрів, яхт і до різних коштовних дрібниць та сувенірів. Цього року від відомства Віталія Різника в казну, дійсно, надійшло 5, проте, не мільярдів, а мільйонів гривень.

З управління арештованими, підкреслюю, не конфіскованими, активами (ми поки що не займалися конфіскованими активами, нам їх ніхто не передавав) безпосередньо до держбюджету надійшло 5,5 мільйонів гривень,
– зазначив начальник Управління з питань управління активами Віталій Різник.

Якщо будуть нові рішення судів, то АРМА може передати до бюджету ще до 100 мільйонів.

"На депозитних рахунках національного агенства розміщено близько 150 мільйонів. Відповідні кошти або будуть повернуті разом з відсотками законним власникам, або будуть перераховані до держбюджету в якості конфіскованих коштів", – додав Різник. Проте, це теж не 5 мільярдів. Де ж вони, запитуємо у самого Генпрокурора.

Генеральна прокуратура щорічно повертає в рамках представництва держави в судах певну суму. Минулого року ця сума була грандіозною, вона складалася із спецконфіскату 1,5 мільрдів доларів – організованого злочинного угрупування Януковчича, а також приблизно 10 мільярдів гривень, які за наполяганням Генпрокуратури було повернуто на користь держави та державних підприємств. Цього року – ця сума вже 8 мільярдів,
– прокоментував Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

На наше питання, у кого ж конфіскували і де кошти, у Генпрокуратурі підтверджують, що за півроку відсудили 8 мільярдів гривень. Але імен не називають. А кошти, кажуть, перераховувались і до державного, і до місцевих бюджетів. Цих грошей могло бути набагато більше.

корупція луценко
У Генпрокуратурі підтверджують, що за півроку відсудили 8 мільярдів гривень

"Корупційні злочини в україні типово завершуються або штрафами, або умовними засудженнями. Як правило, це не топ-чиновники, це дрібні чиновники. Кінцевого результату немає. На відміну від таких країн, як Румунія чи Грузія", – підкреслив заступник генерального прокурора України (2014-2016 рр.) Віталій Касько.

Можна звинувачувати суди в цьому. І доля їх вини є. Але якщо справа завалена або продана прокурорами на етапі досудового розслідування або досудового розгляду, то винні не судді, а прокурори. Тому нікчемний результат – це результат Луценка й Холодницького,
– наголосив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Конфіскованим у корупціонерів Луценко вихваляється не вперше. Наприклад, таке було і два роки тому. "Луценко вийшов на прес-конференцію і хвалився 10-ма мільярдами, які він повернув у бюджет. "Наші гроші" прочитала ці ухвали, так от 10 мільярдів в 3 перетворились, і то – дуже сумнівні", – додав Шабунін.


Використанні конфіскованих коштів

Торік 1,5 мільярда гучно конфіскованих коштів Януковича пішли на дотації аграрним мільярдерам. 65 тисяч конфіскованих цього року розподілили між двома міністерствами і якісь крихти – пустили на дороги. Аж 5 тисяч на трасу Житомир-Чернівці.