У момент цього інциденту агресивний одесит говорив, що є військовим. Проте виявилося, що він лише охоронець у магазині та зовсім не служить в ЗСУ чи інших державних структурах.

Ця подія "Ти в Одесі, а не в Україні": чоловік накинувся на продавця через українську – обурливе відео

Було дуже важко перейти на українську мову

Цей чоловік викрикував, що продавець "в Одесі, а не в Україні". При цьому важливо зазначити, що громадянина не просили перейти на мову своєї держави. Конфлікт спровокувало те, що продавець, який родом із Херсона, відмовився переходити на мову тих, хто окупував його місто.

Добрий день, мене звати Володимир. Вчора в магазині в мене стався конфлікт, за який я прошу пробачення. Жодного відношення до Збройних Сил України, Територіальної оборони та інших силових структур я не маю. Одеса – це Україна,
– сказав одесит ламаною українською.

Слід зауважити, що на відео з вибаченнями чоловік поводився вже не так зухвало. Його він завершив словами "Слава Україні! Слава Збройним Силам України". Проте навіть при читанні тексту йому було вкрай важко перейти на мову держави, в якій живе.

Вибачення чоловіка, який накинувся на продавця за мову: дивіться відео

Набувають чинності нові норми закону про мову

Від 16 липня вступлять у дію дві частини окремої статті мовного закону. Зокрема, вони встановлять нові правила використання української мови в інтернет-ресурсах. Зачепить це й товари на прилавках, а також інтерфейси комп'ютерних програм.

Проте важливими є не лише нові правила. Адже тепер уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф за порушення. Зокрема, він матиме повноваження вдатися до такого кроку щодо:

  • посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування;
  • керівників і співробітників підприємств, установ та організацій;
  • фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон.

Раніше ж омбудсмен лише міг вказати на порушення у своїх звітах і зробити звернення. Натомість часто на це або не реагували, або навіть посадовці завуальовано вказували на свою байдужість до цього питання.

До речі – як проходить дерусифікація вулиць у Києві: дивіться відео