Сторони представляють різні версії того, що відбулося.
Двадцятирічна журналістка телеканалу ATR Гульсум Халілова стверджує, що один із силовиків, ймовірно, ненавмисне, вдарив її прикладом автомата в живіт. Як доказ — виклик швидкої до постраждалої.
Я намагалася увірватися до цієї сутички з мікрофоном, аби взяти коментар. Але тоді мене задів прикладом один із правоохоронців. Це була людина в балаклаві — я не бачила обличчя,
— розповіла Гульсум.
Сутичка трапилася напередодні, коли правоохоронці спробували, наблизитися до пошкоджених електроопор. Їм заважали учасники блокади Криму. За удар у живіт ніхто з правоохоронців перед дівчиною так і не вибачився. У поліції заявили: під Чаплинкою не били, а рятували людей.
Це лише дискредитація дій поліції, спрямованих на збереження життя. Адже ніхто не розуміє, що якщо ця опора впаде в будь-який момент у нічний час, то згорять невинні люди. Хто тоді братиме на себе відповідальність,
— розповів голова Департамент боротьби з наркотиками Національної поліції України Ілля Кива, який керував діями поліції.
У компанії "Укренерго" слова силовиків підтверджують: на момент сутички поліції з учасниками блокади пошкоджені опори були під струмом. Їх потрібно було заземлити.
Зранку на місці вчорашнього протистояння тихо. Ще вчора ввечері сторони таки домовилися. Учасники блокади підпустили ремонтників до лінії електропередач. Ті зробили заземлення.
Самі ж опори, через які й розпочався конфлікт, тепер — на землі. У поліції кажуть: у ніч на неділю їх вдруге підірвали. В активістів своя версія: мовляв, стовпи не витримали вітру.
Вони наголошують: ремонтувати опори не дадуть. Бо саме зараз розпочалася енергетична блокада півострова. Учасники акції висунули ультиматум, кінцева мета якої — повернути Крим.
На вечір активісти підтягують до "Чаплинки" додаткові сили, щоб окупований Крим і далі залишався без українського світла. На разі, за словами енергетиків, небезпеку несуть ще дві опори. Стовпи підірвані і тримаються "на чесному слові".
Тим часом, поліція порушила низку кримінальних справ за подіями на кордоні з Кримом. Зокрема, розслідують пошкодження електроопор, заподіяння травм двом поліцейським та перешкоджання діяльності журналістів.
Автор — Марина Савченко.
Нагадаємо, учора ввечері з'явилося повідомлення про те, що поліція розпочала штурм позицій активістів блокади Криму на КПП "Чаплинка". Останні не пропускали ремонтників до електроопор, що їх було пошкоджено днем раніше. Ця магістраль, до слова, передає електроенергію до окупованого півострова.
Після цього розпочалися акції протесту під Адміністрацією Президента, розпочалися перемовини і сторонам вдалося досягти згоди: поліція відступила. А вночі з'явилася інформація про остаточне руйнування пошкоджених опор. Тож Крим лишився без світла.