Таку думку 24 каналу висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Читайте також: Скасування статті про незаконне збагачення: у Євросоюзі вщент розбили аргументи суду
За словами політолога, з одного боку, народні депутати свідомо заклали неробочу норму в законодавство, яка порушує Конституцію. З іншого, визнання Конституційним судом цієї норми неконституційною може читатися, як підозра щодо суддів.
Відміна закону про покарання чиновників за незаконне збагачення читається, як підозра, що на КС могли або політично тиснути, або фінансово мотивувати суддів. Адже у відміні закону зацікавлений правлячий політичний клас. Жоден з політиків і чиновників не може довести джерело своїх статків,
– зауважує Микола Давидюк.
Читайте також: Загнали нас в далеке минуле, – Садовий про скасування статті за незаконне збагачення
Експерт зазначає: чиновники і політики намагаються імітувати прозорість свого багатства, записуючи майно на родичів, підставних людей. В результаті чиясь бабуся володіє кількома авто люкс-класу. Як підкреслює Давидюк, високопосадовцям треба зберегти всі свої статки. Судді розумними словами пояснюють, чому немає боротьби з корупцією. При цьому згадується, приміром, бункер одного з заступників облдержадміністрації, де були сховані величезні багатства. І виникає велике питання до суддів.
Що таке стаття про незаконне збагачення та чому суд скасував її?У грудні 2017 року до Конституційного суду на статтю про незаконне збагачення поскаржилися 59 народних депутатів. 26 лютого 2019 року КС скасував статтю Кримінального кодексу, яка передбачала покарання за незаконне збагачення – ув'язнення строком від 5 до 10 років, заборону обіймати певні посади і конфіскацію майна. Причина: положення статті нібито не відповідають принципам верховенства права і презумпції невинуватості, а формулювання "допускає звинувачення, засновані на припущеннях".
Майже 30 народних депутатів з різних фракцій могли стати фігурантами кримінальних розслідувань щодо незаконного збагачення. Зараз це стало неможливо, тому що Конституційний суд скасував відповідну статтю Кримінального кодексу.
В Україні у незаконному збагаченні підозрюють:
• екс-виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана;
• міністра інфраструктури Володимира Омеляна;
• екс-чиновника Генпрокуратури Дмитра Суса;
• екс-військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика;
• лідера "Радикальної партії" Олега Ляшка;
• заступника голови СБУ Павла Демчину.