Загалом варто сказати, що ситуація на полі бою є важкою, однак нашим бійцям вдається її контролювати. Окрім Півдня, запеклі бої між загарбниками та захисниками тривають на Сході, зокрема, на Бахмутському напрямку.

Дивіться також Дружина-алкоголічка, борги та лише 2 тижні життя на фронті: історія російського військового

Що заважає ЗСУ просуватися інтенсивніше

Власне, в оборонному відомстві Британії зазначають, що саме рослинність, яка виростає на українських полях, дещо уповільнює просування наших військових у південних областях.

Зарості, що відростають на полях боїв на Півдні України, ймовірно, є одним із факторів, що сприяє загалом повільному ходу бойових дій у цьому районі.

Зазначимо, що родючий український чорнозем в зоні бойових дій уже понад 18 місяців страждає від активних бойових дій. Водночас цьогорічне вологе й тепле літо сприяє виростанню бур'янів. Вони часто маскують російські міни.

Додаткове прикриття (у вигляді заростей – 24 Канал) допомагає замаскувати російські оборонні позиції та ускладнює очищення мінних полів.

Яка ситуація на східних напрямках

  • Українська армія продовжує контратакували ворога на Бахмутському напрямку на Донеччині, беручи саме місто Бахмут в оточення на висотах.
  • Росіяни намагалися відновити втрачені позиції західніше Курдюмівки, південніше Андріївки та західніше Кліщіївки, однак успіху не мали.
  • Окрім того, не вдалось відновити втрачені позиції окупантам на напрямку Урожайне – Благодатне – західніше Старомайорського.
  • Разом з тим в північних та центральних частинах Мар'їнки загарбники здійснювали атаки, проте усіх їх відбивали Сили оборони.
  • Водночас успішне стримування ворога з боку наших захисників можна було спостерігати на Куп'янському та Лиманському напрямках.