За різними підрахунками в Лівії залишилось від 2 до 3 тисяч українців.

"В нормальних умовах ми можемо до 500-600 чоловік взяти, якщо потрібно, будемо робити кілька рейсів. Скільки потрібно - всіх вивеземо, наших громадян всіх заберемо", - каже командувач ВМСУ ЗСУ Віктор Максимов.

Дорога до Лівії триватиме приблизно 5 діб. Корабель пройде через Чорне, Мармурове та Егейське море - а це майже 2,5 тисячі кілометрів. На борту судна закінчує перевірку комісія генерального штабу, йдуть активні підготовчі заходи. Корабель у достатній кількості завантажений пальним, питною водою, продуктами харчування. Для евакуйованих громадян встановлені біотуалети та створені окремі каюти для жінок та дітей.

"Ми отримали таку задачу, ми мали можливість перевірити реальний стан, корабель екстрено готувався до служби, звичайно це займає 45 діб, ми приготували корабель за тиждень", - каже перший заступник командувача ВМС ЗСУ Юрій Ільїн.

На борту корабля перебуває приблизно 100 чоловік екіпажу, серед них медики та психологи. Проводжати моряків до Севастополя змогли приїхати й їх родичі, які одночасно хвилюються та пишаються ними, адже подібний похід є унікальним в історії незалежної України.

Журналістам вдалося зв`язатися телефоном з Олексанндром Ястрєбовим - мешканцем Криму, який зараз працює хірургом за 40 кілометрів від столиці Лівії - Тріполі. За його словами наразі у бунтівній країні відносно спокійно, бомбардування відбуваються переважно вночі. В Тріполі працюють магазини, закриті лише адміністративні заклади та банки.

"У нашому госпіталі людей 30 українців залишилося, це 40 кілометрів від Тріполі. Не хочуть виїжджати. Працювати, треба допомагати, в госпіталі не вистачає лікарів. Може жінки поїдуть, в деяких містах ще навіть з дітьми, хочуть виїжджати, збираються", - каже лікар Олександр Ястрєбов.

Для забезпечення заходів безпеки та охорони громадян України, крім екіпажу корабля, на борту “Костянтина Ольшанського” перебуватиме підрозділ морської піхоти зі штатною зброєю.