«Досить багато банків намагаючись оживити ринок, зменшують відсоткову ставку навіть у деяких випадках собі у збиток. Проте особливого сплеску поки це не дає. Причина цього очікування в цілому не стабільні», - говорить керівник управління МСБ Піреус Банку в Україні Павло Груша.

Разом з тим, банкіри відзначають, що добросовісних позичальників на ринку небагато, а для успішної співпраці з банком прозорість бізнесу та його готовність до відкритого діалогу - ключовий чинник для надання фінансування. На думку представників бізнесу, часом якість обслуговування та гарні взаємовідносини з фінустановами є важливішими за вартість позики.

«В першу чергу бізнес повинен розуміти, куди він рухається. Він чітко має знати свої орієнтири і прогнозувати свою діяльність . Якщо є дійсно хороші орієнтири, розумний бізнес-план, банківська установа обов’язково знайде точки співпраці», - ділиться думками генеральний директор компанії ТІS Олександр Попіль.

Банкіри зазначають, найбільшим попитом серед представників малого та середнього бізнесу користуються овердрафти та кредитні лінії. Так, наприклад Піреус Банк пропонує кредитні продукти на досить лояльних умовах. Банк, зокрема, не вимагає в нових клієнтів спершу переводити кошти на рахунки в банк, і лише згодом обговорювати можливість видачі кредиту.

Крім того, овердрафти від Піреус Банку не потребують щомісячного погашення, що є максимально зручним для клієнта, адже таким чином він може контролювати та планувати свої видатки. «Наприклад, наш овердрафт «Вигідні відсотки» передбачє ставку, яка змінюється. На мінімальний термін вона найменша – від 18% річних в гривні і зростає зі збільшенням терміну користування», - пояснює керівник управління МСБ Піреус Банку в Україні Павло Груша.

Банкіри констатують, що отримати позитивне рішення щодо надання кредиту простіше, якщо компанія знаходиться на обслуговуванні в банку. Адже щодня обслуговуючи грошові потоки компанії, банку набагато легше зробити висновок, наскільки надійною вона буде в якості позичальника.