Лукашенко, можливо, не зможе пережити таку реакцію проти нього як повалення режиму, пише Bloomberg з посиланням на людей, близьких до кола Путіна.

Важливо Росія – готова допомогти Лукашенку врегулювати ситуацію: Пєсков назвав умову

Обізнаний у дискусіях у Кремлі чиновник заявив, що Росія не зацікавлена ​​в запобіганні падіння режиму Лукашенка, хоча й не намагатиметься його пришвидшити.

Росіяни, імовірно, очікують, що після повалення Олександра Лукашенка й приходу до влади представників опозиції відносини з Росією можуть стати навіть кращими.

Водночас підтримка чинного режиму може загрожувати суспільним вибухом у чи не найбільшого партнера Росії. Так само й військова підтримка Лукашенка може спричинити конфлікт з Білоруссю ще гірший, ніж навіть з Україною.

Разом з тим Росія поки не покидає Олександра Лукашенка напризволяще. Путін публічно говорить про його підтримку, а в останні дні став ключовим посередником між білоруським диктатором і країнами Заходу.

Чому Росія досі не визначилася з пріоритетами:

  • Тут може бути декілька причин. Найпростіша може полягати в розбіжності думок. Хоча про Росію заведено вважати, що там усе вирішує одна людина, та різні чиновники можуть мати різні погляди на події в Білорусі.
  • Куди більш імовірна причина може полягати в тому, що в Кремлі банально досі не визначилися, хто для них більш зручний – Лукашенко, який, на думку Росії, гальмував інтеграцію двох держав, чи потенційно більш проросійський представник опозиції.
  • Водночас не виключено, що опозиція після приходу до влади може й зовсім розвернути курс Білорусі в бік Заходу. Тоді Росія ризикує втратити ключового партнера.