Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на співробітника лабораторії розсадництва Інституту винограду і вина "Магарач", кандидата сільськогосподарських наук Юрія Белінського.
За його словами, на півострові цього року постраждали основні виноградні господарства як передгірської, степової зони, так і південнобережної, зокрема, в Судакському регіоні.
Причин дві – дуже тепла зима, яка дозволила благополучно перезимувати основним грибковим хворобам та шкідникам, і досить висока вологість у вегетаційний період, у тому числі під час цвітіння. Дощ змив пилок на тичинках, тому утворилося в кілька разів менше зав'язей. Думаю, що десь половина нинішнього врожаю пропала
, – розповів Юрій Белінський.
Читайте також: Що кримчани хотіли б змінити на півострові
Вчений зазначив, що через оїдіум і мільдью (основні хвороби винограду, – ред.) у першу чергу постраждали середньоазіатські, а також деякі європейські сорти, зокрема, "Каберне совіньон", "Піно грі", "Аліготе" та інші технічні сорти. Оїдіум також пошкодив столові, найбільш стійкі сорти, такі як "Молдова", "Аркадія", "Кодрянка", "Мускат янтарний".
Що характерно, констатував Белінський, на південному березі Криму лоза раніше рідко так сильно страждала від мільдью. Але нинішній рік став неприємним винятком.
До слова, Казахстан купуватиме вино в анексованому Криму.