Водночас проросійська влада Криму хоче побудувати резервуари чистої води та "доставити її в Сімферополь за допомогою насосної станції". Про це в ефірі одного з місцевих провладних телеканалів заявив підконтрольний Кремлю міністр будівництва й архітектури півострова Михайло Храмов, повідомляє "Крим.Реалії".

До теми Поклонська поскаржилась на воду в окупованому Криму: брудна та смердюча

Храмов сказав, що на водозаборі в Білогірському районі "Кримгеологія" займаються бурінням 5 свердловин додатково – 3 там вже існують. Згодом їм треба буде обв'язати всі 8 свердловин, зауважив він.

Ми активно будуємо водовід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Протяжність становить 21 кілометр, діаметр – 500 міліметрів, у 2 нитки,
– зазначив підконтрольний Росії чиновник.

Також у відповідний об'єкт входить насосна станція і облаштування водозабору, розповів Храмов.

Нестача води в Криму: головне

  • До 85% потреб Криму у прісній воді до 2014 року забезпечувала Україна – постачання відбувалось через Північно-Кримський канал.
  • Через окупацію Криму Росією постачання води на півострів припинили. У 2020 році ситуація з водою в Криму стала критичною. За прогнозами експертів, територію може очікувати екологічна катастрофа.
  • Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксьонов заявив, що Росія може визнати ситуацію з водопостачанням Криму надзвичайною.
  • Згідно з міжнародним правом, відповідальність за забезпечення населення Криму водою несе Росія, наголосила Моніторингова місія ООН в Україні.