Уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець розповів 24 Каналу, що ідея полягає в тому, щоб людина, яка хоче долучитися до армії саме як оператор БпЛА, могла пройти навчання. Потім буде складання тестів і зрештою обрання посади.

Дивіться також США та ЄС запровадили додаткові санкції проти Ірану за розробку дронів та постачання їх Росії

Яка мета проєкту

Для людей, які бачать себе в армії операторами БпЛА, проєкт надає можливість здобути спочатку навчання і підготовку, оцінити свої сили та здібності. Далі, якщо тренери та військова частина бачать, що дійсно людина здатна бути оператором безпілотника, її навички підтверджуються, то вона може за контрактом піти на військову службу в обрану військову частину як оператора БпЛА.

Важливо, що проєкт надає можливість людині пройти таке навчання, ще бувши цивільною.

Оператором якого дрона можна стати

Наразі на старті цього проєкту є можливість підготувати операторів для чотирьох різних типів дронів: FPV, мультикоптери-розвідники, ударні дрони й бомбери.

"Для початку вирішили зосередитися на дронах, які є найпоширенішими на передовій", – додав уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу.

Як долучитися до Victory Drones

Спершу людина подає заявку для участі в курсах. Менеджер Victory Drones перевіряє, чи громадянин відповідає всім показникам та дійсно може бути оператором. Тоді відкривають доступ до онлайн-курсу, який учасник проходить, після чого складає відповідний тест.

Якщо підтверджується, що у людини все виходить, тоді наступним етапом буде спілкування, підписання договору про нерозголошення даних, надання можливостей користуватися її персональними даними. Людина зобов'язується після проходження навчання долучитися до Збройних Сил на військову службу за контрактом,
– розповів Олексій Бежевець.

Далі учасник проходить ще один онлайн-курс. Проте залишається цивільною доти, доки не отримає рекомендаційного листа, тобто письмової згоди від конкретної військової частини.

Другий онлайн-курс триває приблизно дев'ять днів, далі людині підбирають вакансію, військову частину, оформлюють рекомендаційний лист. З цього моменту військовозобов'язаний чітко знає, що йде на конкретну посаду.

Коли починається процес оформлення в ТЦК, людина так само згідно з прописаним алгоритмом потрапляє на офлайн-навчання на кілька тижнів. Там також здобуває потрібні навички, але вже з рекомендаційним листом. Далі відбувається оформлення на військову службу за контрактом.

Після закінчення навчання людина проходить базову підготовку, але вона фактично вже є підготовленим інструктором, отримує сертифікат оператора БпЛА та вже з присвоєною військово-обліковою спеціальністю направляється у свою військову частину для проходження служби.

Використання дронів на війні

  • У Міноборони повідомили, що майже всі дрони, які використовують наші військові на фронті, вироблені в Україні. Приватний бізнес займає лише невелику частку. До того ж агенція оборонних закупівель вперше оголосила конкурентні торги в закритому режимі через Prozorro на закупівлю 20 000 дронів для Сил оборони.
  • У росіян з'явився новий тип дрона, який може долати більшу відстань. Військові розповіли, що був випадок, коли ворожий безпілотник уразив ціль за 20 кілометрів від лінії фронту. Збройні Сили також вдосконалюють свої засоби.
  • У ЗСУ продемонстрували зенітного ракетний комплекс "Оса", який може знищувати безпілотники окупантів. Він оснащений ракетами, зокрема типу "повітря – повітря" Р-73. Це перше офіційне відео, де видно ракету Р-73 на ЗРК "Оса".