Про це повідомляють "Українські новини" та ряд інших українських ЗМІ. У Мінагрополітики цю інформацію не коментують, але і не спростовують.

Читайте також: Відставка міністра аграрної політики: джерела назвали причини

Кутовий пробув главою аграрного міністерства трохи більше року – з квітня 2016 по травень 2017. Цей період ознаменувався двома гучними подіями в АПК: перше – фіксація дотацій для сільгоспсектора на рівні 1% від ВВП, генерованого сільським господарством і друге – розподіл половини суми підтримки на користь аграрних олігархів.

У 2017 році компанія "Миронівський хлібопродукт", яка належить одному з найбагатших українців, фігуранту глобального списку Forbes Юрію Косюку отримала 1,4 мільярда гривень дотацій або близько 40% всіх грошей, призначених на підтримку аграрного сектора.

Це сталося завдяки хитромудро виписаному Кутовим механізму розподілу дотацій, в якому була закладена залежність від суми сплаченого ПДВ компанією і нарахованих бюджетних коштів. За розрахунками "Економічної правди" завдяки подвійній вигоді – дотації і відшкодуванню експортного ПДВ, на кожну гривню сплаченого ПДВ Юрій Косюк отримував до 1,5 гривні держпідтримки. Таким чином, перерахувавши в бюджет у 2017 році 4,2 ​​мільярдів гривень податків МХП отримав назад 4,5 мільярдів гривень – 1,4 мільярдів дотацій і 3,3 мільярдів гривень відшкодування ПДВ при експорті.

У 2018 року з бюджету на підтримку АПК направляється ще більше – 6,3 мільярдів гривень. Повернення Кутового, який так майстерно вміє ділити держкошти, може бути пов'язано з необхідністю проконтролювати, щоб інтереси олігархів не були ущемлені.

МХП – вертикально інтегрована компанія. Серед напрямків діяльності – рослинництво, птахівництво і м'ясопереробка. Земельний банк МХП становить близько 370 тисяч га. З 2008 року акції компанії котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.