Аби відзначити цю подію, у КМДА вирішили підсвітити будівлю та провести презентацію інсталяції орнаменту Орьнек для жителів столиці. Організаторами цього заходу виступили представники МЗС, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, а також Асоціація міст України.

Дивіться також У центрі Києва завдяки провалу асфальту знайшли залишки історичних будинків

У мерії зазначили, що провели захід у рамках меморандуму про співробітництво між Національною комісією України у справах ЮНЕСКО та Асоціацією міст України.

Що відомо про Орьнек

Орьнек на будівлі КМДА
КМДА підсвітили кримськотатарським орнаментом / Фото КМДА

  • Кримськотатарський орнамент та знання про нього внесли до переліку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО 16 грудня.
  • Орьнек є четвертим елементом української культури, який внесли до списку ЮНЕСКО.
  • Окрім цього орнаменту у переліку є Петриківський розпис, традиція Косівської мальованої кераміки, а також козацькі пісні Дніпропетровщини.
  • Орьнек складається з багатьох символів, кожен з яких має унікальне значення.
  • Використовують Орьнек у гончарстві, гравюрі, ювелірній справі, різьбі по дереву, склу, вишивці, ткацтві, настінному розпису та інших галузях.
  • Близько 35 символів використовують як захисні обереги.

Орьнек на будівлі КМДА
Кожен з символів орнаменту несе унікальне значення / Фото КМДА

Загальні значення композицій та орнаментів Орьнека – побажання злагоди та примирення в родині, продовження роду, поваги до життєвого досвіду та мудрості старшого покоління.

Україна – член комітету ЮНЕСКО з культури під час війни

Наприкінці листопада Україну обрали членом комітету ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини у випадку збройного конфлікту. Рішення прийняли на 9-му засіданні держав-учасниць Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року.

Членство нашої держави у комітеті, за словами Олександра Ткаченка, є важливим в умовах війни з Росією та спробами Кремля привласнити нашу культурну спадщину.