Стратегічний радник з реформ при Кабміні Іван Міклош повідомив, що для рішучих перетворень Україні бракує політичної волі. Також він зазначив, що парламент після Революції Гідності підтримав лише третину реформаторських пропозицій від Кабміну. На його думку, найсуттєвіші проблеми має судова система та верховенство права.
Мораторій на продаж землі експерт теж розкритикував, адже це величезні кошти для людей і держави. МВФ цим також невдоволений.
Дискусія точилася і навколо децентралізації, яку багато критикували. Але члени форуму згодилися на тому, що віддавати повноваження на місця все ж таки треба.
Читайте також: Найскладніший час стабілізації економіки вже позаду, – радник Гройсмана
Однією з ключових тем форуму стала тема енергобезпеки. Проблем у цій царині багато. Росія, наприклад, відмовилася брати участь у газових перемовинах.
Експерти стверджують, що потрібна реформа енергоринку з ринковими цінами. Адже конкуренції в країні немає, тому споживач не може обрати собі постачальника послуг. Останні, до того ж, лише скаржаться на зношеність тепломереж.
Це саме той баланс, який ми бачимо в Європі. Коли реально проходить реформа, є реально ліберальний ринок. Я сам собі змінив постачальника газових послуг у власному будинку. До речі, без проблем,
– прокоментував радник з енергетики при Кабміні Карел Хірман.
А от дискусія щодо місця України в світі звелася до підтримки нашої держави з боку європейський партнерів. Закордонні дипломати засудили російську агресію і закликали дотримуватися Мінських домовленостей, альтернативи яким не бачать. Україна ж ображається, що Євросоюз не поспішає давати їй обіцяний безвізовий режим при вже виконаних зобов'язаннях.
Зараз між європейською комісією, країнами-членами і Європарламентом ведеться дискусія, сенс якої зводиться до того, хто буде мати більше повноважень у визначенні, як реагувати на міграційні ризики,
– зазначив глава МЗС Павло Клімкін.
На форумі підняли ще одне болюче для України питання – Угода про Асоціацію Україна-ЄС. Його ратифікація зайшла у глухий кут.
Читайте також: Нідерланди навряд чи ратифікують Угоду з Україною до саміту, – посол
Нагадаємо, що документ уже давно схвалили Україна і 27 із 28 країн-членів ЄС. Процес загальмував через референдум у Нідерландах. Громадяни цієї країни сказали "ні" Угоді про Асоціацію. Тепер долю документа має вирішити уряд країни. Відповідь мають сказати до першого листопада.