Голова постійної комісії з питань екологічної політики Київради Костянтин Яловий вирішив ще раз нагадати киянам про те, що робити зі старими гаджетами. Ця інформація є особливо важливою напередодні новорічних свят, коли головними подарунками виступають смартфони, смарт-годинники та інші електронні предмети.
Дивіться також Кияни гуртом "оживили" годинник на Грушевського, який стояв понад 10 років
Окрім масової купівлі нових гаджетів, на кінець року припадає також пік викидання старої техніки. Саме тому нагадування посадовця про необхідність утилізації електроніки є настільки актуальним.
Переробляють 80% сировини
- Посадовець зазначив, що викидати зламані або застарілі гаджети у смітник категорично не можна.
- Обладнання і пристрої треба привозити до спеціальних пунктів прийому.
- Найбільшим місцем для зборів електронних пристроїв у Києві є Центр Управління Відходами, який працює на вулиці Полковника Шутова, 16.
Кожен пристрій який кияни здають сюди на утилізацію, вручну розбирають на компоненти й сортують за видом матеріалів: пластик, метали, скло, дроти, плати тощо. 80% цієї сировини переробляють на нові товари,
– підкреслив Яловий.
Техніку від населення, судячи з офіційного сайту Центру управління відходами, компанія приймає безкоштовно – треба лише привезти її до пунктів прийому. Привезти гаджети громадяни можуть щосереди з 9:00 до 18:00.
Повний текст допису Костянтина Ялового у фейсбуці:
До новорічних свят ще три тижні. Але вже зараз українці починають готувати подарунки для своїх рідних і близьких. Сьогодні дуже популярним є дарувати смартфони, розумні годинки та іншу сучасну електроніку. Але куди подіти старі гаджети, які вийшли з ладу або морально застаріли? В жодному разі – не викидати у смітник. Ось лише кілька фактів про електронне сміття:
сьогодні у світі утилізується лише 12,5% електронних відходів;
електронні відходи становлять 2% сміття США на сміттєзвалищах, але при цьому складають чималий відсоток загальної кількості токсичних відходів;
для виготовлення одного комп’ютера потрібно 240 кілограмів викопного палива, 22 кілограми хімічних речовин та 1,5 тонни води;
електронні відходи часто взагалі не є сміттям, а обладнанням або деталями, які підходять для повторного використання або можуть бути перероблені на матеріали;
американці викидають телефони, що містять золота/срібла на понад 60 мільйонів доларів щороку.
Електронні гаджети та електричне обладнання слід правильно утилізовувати. Для цього в Києві існують спеціальні пункти прийому. Одним з найбільших є Центр Управління Відходами на вулиці Полковника Шутова, 16. Кожен пристрій який ви здаєте сюди на утилізацію, вручну розбирають на компоненти й сортують за видом матеріалів: пластик, метали, скло, дроти, плати тощо. 80% цієї сировини переробляють на нові товари.
Даруйте близьким людям не лише гаджети але, найперше, свою любов і увагу. Та, звісно ж, залишайтеся екологічними.