Деталі обшуків в університеті Шевченка
До університету, за попередньою інформацією, прийшли правоохоронці Нацполіції та СБУ. Про обшуки 24 каналу стало відомо з власних джерел.
Зверніть увагу Дніпропетровський університет внутрішніх справ сховав ціну будівництва нового корпусу
Відомо, що прийшли саме до центрального, так званого червоного корпусу. Як повідомляють джерела, справа стосується вимагання хабаря. Нацполіція вже відкрила кримінальне провадження за матеріалами СБУ.
Справу відкрили за статтею 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Як повідомляє журналістка 24 каналу, до червоного корпусу пускали лише за перепустками. На місце прибув адвокат, який не представився, чиї інтереси захищає. Ситуацію він відмовився коментувати.
Охорона пускає до вишу осіб за пропусками / Фото Оксани Тропотяги (24 канал)
Окрім того, до головного корпусу приїхало авто швидкої допомоги. Медики поки також не коментують ситуацію.
На місце прибули медики / Фото Оксани Тропотяги (24 канал)
Поблизу корпусу із журналістами поспілкувався активіст із Бюро з протидії організованої злочинності та корупції Антон Шаповал. Він стверджує, що йому відомі випадки корупції на юридичному факультеті. Шаповал розповів, що передав правоохоронцям матеріали, за якими ті відкрили кримінальні справи.
Тим часом у фейсбук-спільноті Київ Оперативний опублікували фото з місця обшуків. Зазначено, що правоохоронці прийшли до декана юридичного факультету. І туди ж, аби з'ясувати, цитуємо "що й до чого" приїхав і ректор університету.
Пишуть, що з обшуками прийшли до декана юрфаку
На місце нібито прибув і ректор вишу
Коментар Міністерства освіти
У МОН наголошують, що обшуки в головному корпусі Київського нацуніверситету імені Шевченка не є пов'язаними з корупцією. За словами очільниці відомства Любомири Мандзій, у виші проходила перевірка організації навчального процесу іноземців на юридичному факультеті. Про це вона заявила у коментарі "Громадському".
Вона зауважила, що університети є автономними установами вищої освіти та тільки ректор несе відповідальність за освітній процес.
Був запит і було відповідне рішення правоохоронних органів про виїмку документів за конкретним запитом. Мовиться про організацію освітнього процесу, зокрема навчання іноземців на юридичному факультеті,
– зазначила Мандзій.
До речі ДБР затримало на отриманні 100 тисяч доларів київського прокурора: деталі
Де розташовано головний корпус КНУ – дивіться на карті