Новий рейтинг презентували Центр міжнародних проектів "Євроосвіта" в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.
Читайте також: Марина Порошенко пообіймалась з королевою Іспанії: говорили про інклюзивну освіту
Рейтинг "Топ-200 Україна 2018" складали за новою методикою, яку доповнювали та вдосконалювали протягом 2006-2018 років.
"При складанні цьогорічного рейтингу експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, окреслені Конференцією IREG-9: "Рейтинги і акредитація - дві дороги до однієї мети" (м. Хассельті, Бельгія) та Конференцією міністрів освіти Європейського простору вищої освіти", – йдеться у повідомленні.
Лідерами серед українських університетів залишаються Київський національний університет імені Тараса Шевченка і Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Не зважаючи на різні сфери, в яких діють ці два ЗВО, вони вдвох посіли першу сходинку рейтингу, із значним відривом віддалившись від інших університетів.
Перше місце в рейтингу університетів України розділили між собою два київські виші
У 2018 році у першій десятці лідерів зберегли своє перебування Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (4 місце), Національний університет "Львівська політехніка" (5 місце), Національний університет біоресурсів і природокористування України (6 місце), Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (7 місце), Національний технічний університет "Дніпровська політехніка" (8 місце), Львівський національний університет імені Івана Франка (10 місце).
Рейтинг університетів України: Сумський державний університет суттєво піднявся у списку
Заслуговує уваги розвиток діяльності Сумського державного університету. Він продемонстрував найбільший прогрес серед українських ЗВО. У 2016 році він обіймав 15 місце, у 2017 – вже 11, а у 2018 він увійшов у десятку лідерів і обійняв 9 місце в рейтингу "Топ 200 Україна".
ТОП-21 найкращих університетів України
Нагадаємо, український центр якості освіти надав пояснення учням, які зверталися щодо проблем із тестуванням з англійської мови. Відомо, що після ЗНО з цього предмету у 2018 році школярі з десятків міст України поскаржилися на погані умови його проведення.