Ідею про похід на Банкову озвучив колишній голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє 24 канал.

Важливо Прокуратура змінила клопотання про запобіжний захід Порошенку: суд відклали до 1 липня

Парубій взяв мікрофон на імпровізованій сцені протесту зразу після самого Петра Порошенка. Останній майже одразу після суду поїхав геть, адже на завтра запланований похорон його батька.

Ми тут порадились. Я не даремно згадував, як ми з Михайлівської йшли на Майдан. Може, пройдемося до Банкової? Що скажете? Прийдемо до Зеленського і на Банковій скажемо йому: "Ні політичним репресіям!"
– заявив Андрій Парубій.

Його пропозицію зустріли схвальними, хоча й не надто гучними вигуками. Відтак депутат запропонував сформувати колону для маршу.

Порошенко, похід на Банкову
Прихильники Порошенка формують колону для походу на Банкову / фото Анастасії Федченко (24 канал)

До слова, на розгляд судом питання запобіжного заходу прийшли сотні прихильників п'ятого президента. Вони принесли з собою пропори України й політсили "Європейська солідарність" і заявляли про політичне переслідування.

Акція на підтримку Порошенка під судом: дивіться фото Анастасії Федченко

До Банкової прихильники Петра Порошенка вирушили колоною через центр Києва, пише видання Pavlovsky News. За оцінкою журналістів, натовп таки складається не з кількох сотень, а вже з кількох тисяч учасників.

Петро Порошенко, протест на Банковій
Прихильники Порошенка пішли з протестом на Банкову / фото "Української правди"

Під Офісом Президента України протестувальники, крім гасел про політичні переслідування, вигукували й патріотичні гасла. Зокрема "Слава Україні!" і "Одна єдина – Соборна Україна!".

Крім того, під будівлею, де працює Володимир Зеленський, протестувальники запалили фаєри. Це було головною кульмінацією дня, а акція в цілому пройшла мирно.

Прихильники Порошенка запалили фаєри під офісом Зеленського: дивіться відео

Прихильники Порошенка маршем пройшлися до Офісу Президента: дивіться відео

Петро Порошенко, протест на Банковій
Прихильники Петра Порошенка прийшли з протестом під офіс Зеленського / фото "Української правди"

Справа Петра Порошенка: коротко

  • Вона стосується призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Його вважають незаконним, а самого Семочка звинувачують у веденні бізнесу на території окупованої АР Крим.
  • Семочко ще до анексії Криму працював у СБУ на території саме півострова, який згодом був окупований Росією. Він був одним з лише 13% працівників СБУ в Криму, що залишилися вірними присязі.
  • Петро Порошенко у квітні 2019 року звільнив Сергія Семочка, а останній спробував поновитися на посаді через суд. Журналісти вважають, що Порошенко свідомо допустив порушення, аби генерал-майор через суд міг повернутися на роботу.