Що відомо про пожежу

За даними dtp.kiev.ua, спершу повідомляли, що пожежа виникла в підземному переході, що веде до "Глобусу". Звідти йшов густий дим. Почалася пожежа приблизно о 2 годині ночі.

Зверніть увагу Пожежа в Чорнобильській зоні: рятувальники залучили авіацію

Згодом з’явилася інформація, що загорівся електричний кабель.

Приблизно о 8 годині ранку журналісти сповістили, що займання сталося в колекторі. На місце прибули значні сили ДСНС. Була імовірність, що доведеться знеструмити район.

Відомо, що на місце прибула цистерна з піноутворювачем, і о 7 ранку надзвичайники почали заливати колодязі піною. Журналісти додають, що відновити підземні комунікації буде дуже складно.

Рятувальникам так і не вдалося ліквідувати займання о 8:30. У цей час пожежа посилилися. За даними ресурсу, рятувальники дуже довго не могли отримати якийсь письмовий дозвіл на гасіння. Тому почали ліквідацію пожежі лише о 6 ранку.

Дивіться відео пожежі на Хрещатику в Києві

За даними журналіста Андрія Павловського, горіла проводка потужністю від 220 вольт до 35 кіловольт. Станом на 9:00 пожежу рятувальникам вдалося локалізувати. Він додає, що через велику площі загоряння, її гасили ще кілька годин. Зараз у центрі Києва чутно стійки запах гару.

До теми В Києві на Виноградарі спалахнула масштабна пожежа: відео

Коментар ДСНС

У ДСНС уже прокоментували інцидент. За даними рятувальників, займання виникло у підземному колекторі, в якому розміщено електричні кабелі різної напруги. Для знеструмлення викликали аварійні бригади "Київських електромереж" і Київміськсвітла.

Представники ДСНС пояснюють, що через велику напругу електричних кабелів пожежники не змогли одразу розпочати ліквідацію пожежі. Тому о 5:14 рятувальникам їм видали перший допуск від "Київських електромереж".

Рятувальники додають, що роботи зі знеструмлення електричних кабелів і ліквідація їхнього займання тривали деякий час. Пожежу вдалося ліквідувати о 9:33.

Аварійні служби поступово видають дозвіл на ліквідацію тих чи інших ділянок із напругою кабелів 220 вольт, 380 вольт, 10 кіловольт та 35 кіловольт. Лише після отримання письмового дозволу від чергових Київенерго та Київміськсвітло вогнеборці приступають до ліквідації пожежі на певній ділянці колектора,
– зауважили у ДСНС.

Для ліквідації займання на Хрещатику було задіяно 10 одиниць пожежної техніки та близько 40 представників особового складу підрозділів ДСНС у Києві.

Наслідки пожежі на Хрещатику

За інформацією "Української правди", пожежа сталася в кабельному тунелі на перехресті Хрещатика та Інститутської.

У результататі зник телефонний зв'язок у таких районах Києва:

  • Деснянському,
  • Дніпровському,
  • Дарницькому,
  • Оболонському,
  • Подільському.

Крім того, за словами мера Києва Віталія Кличка через аварію частково відключено від електропостачання такі вулиці:

  • Хрещатик,
  • Десятинна,
  • Трьохсвятительська,
  • Володимирська,
  • провулок Музейний.

Загалом приблизно 80 будинків.

Мер додав, що кабельне обладнання перебувало під напругою у 380 вольт, і це значно ускладнило роботи з ліквідації займання.

Ще один гучний інцидент Масштабна пожежа на Хмельниччині: горів колишній цукровий завод

До слова, нещодавно між Бучею та Ірпенем хтось підпалив сухостій. У результаті пожежа розгорілася на 4 гектарах землі.

Ліквідація наслідків пожежі

Вже до 13 години дня електроенергію повернули до усіх будинків, які постраждали внаслідок цього інциденту. Про це компанія "ДТЕК Київські електромережі", яка займалася відновлювальними роботами, повідомила 24 каналу.

У самій компанії подолання наслідків пожежі і відновлення електропостачання назвали "рекордною швидкістю". Для цього споживачів підключили до резервного живлення.

З самого початку проблеми виникли передовсім через швидкі темпи поширення пожежі. Тому енергетики вимушені були постійно відключати нові кабелі з різних підстанцій.

пожежа на Хрещатику, відключення електроенергії
Техніки працюють над відновленням електроенергії після пожежі у центрі Києва