Слова співчуття через смерть ексвласника банку "Аваль" Федора Шпига опублікували у фейсбуці НБУ.
Зверніть увагу П'яний поліцейський влаштував смертельну ДТП на Кіровоградщині: фото
Соратник. Друг. Вчитель. Людина з великої літери, з великими серцем, з надлюдською інтуїцією та глибокою мудрістю, що так любила інших,
– написав глава НБУ Яків Смолій.
Та додав, що Шпигу він завдячує своїми знаннями, вміннями, досягненнями.
Що відомо про смертельне ДТП
Аварія сталася приблизно о 14:15 31 березня на трасі Київ – Чоп. Як повідомляє "Обозреватель" з посиланням на власні джерела, Шпиг був за кермом Mercedes Benz GLS-350. Його машина рухалася в напрямку Житомира.
Причиною ДТП стало те, що водій не впорався з керуванням і з'їхав в кювет. У результаті автомобіль перекинувся.
За даними "Обозреватель", на місці аварії загинули:
- Федір Шпиг (1956 рік народження);
- його пасажирка Марія Шпиг (1937 року народження).
Ще одну пасажирку доправили до Новоград-Волинської центральної районної лікарні. Відомо, що це Анна Волкова, 1952 рік народження.
"Цензор.НЕТ" пише, що разом із підприємцем у машині перебували його водій і ще одна пасажирка. Чоловік, як і Шпиг, загинув на місці, а жінку госпіталізували. Її стан медики оцінюють як важкий.
Трагедія сталася на 215-му кілометрі траси Київ – Чоп. Це поблизу села Романівка Новоград-Волинського району Житомирської області.
Зверніть увагу Відомий український легкоатлет Дмитренко потрапив у жахливу ДТП і потребує допомоги
Траса Київ – Чоп на ділянці до Новоград-Волинського / Карта
Що відомо про Федора Шпига
Це український банкір, підприємець, громадський діяч.
Є засновником:
- банку "Аваль",
- банку "Престиж",
- холдингу "Молочний альянс" (торгові марки "Славія", "Молочний Шлях", "Здорово" і "Яготинське").
Федір Шпиг / Фото: "Цензор.НЕТ"
Поштово-пенсійний банк "Аваль" Шпиг разом з партнерами заснував у березні 1992 року. Цю фінустанову він очолював до 1998 року. У 2005 році він і його бізнес-партнер Олександр Деркач продали "Аваль" австрійській групі Raiffeisen International за рекордні на той час 1,028 мільярда доларів. На виручені гроші вони створили банк "Престиж", який в 2007 році купили інші австрійці – Erste.
Холдинг "Молочний альянс" було створено у 2006 році. Він об'єднав дев'ять підприємств, найбільшими із них є Пирятинський, Яготинський і Баштанський заводи, а також "Еталонмолпродукт" і торговий дім "Еталон". За даними ЗМІ, одним із головних інвесторів "Молочного альянсу" Шпиг залишався дотепер. Щоправда, у 2010 році нідерландська компанія MilCo Holding NV викупила 100% керуючої компанії "Молочний альянс".
Крім того, Федір Шпиг у 2007 році інвестував у відкриття його сином Андрієм мережі кінотеатрів IMAX (компанія "Тріумф"), а наприкінці 2009 року почав займатися виробництвом газобетонних конструкцій.
Важливо! В автокатастрофі під Києвом загинув ексучасник "Українських отаманів"
Також Шпиг відзначився у парламенті. Зокрема, він був депутатом Верховної Ради 3-го (12 травня 1998 рік — 14 травня 2002 рік), 4-го (14 травня 2002 рік — 25 травня 2006 рік) та 5-го скликань (25 травня 2006 рік — 23 листопада 2007 рік).
У ВР він представляв:
- НДП (Народно-демократична партія),
- "Трудову Україну",
- "Єдину Україну",
- "Народний Союз "Наша Україна",
- блок "Наша Україна".
Федір Шпиг був заслуженим економістом України. Його нагороджено орденами "За заслуги" 3, 2 та 1 ступеня.