Місяць тому вибухнула заправка у Вінниці. Проте київських пожежників цей факт не налякав і лише потужна пожежа у Василькові й ініціатива мера змусила перевірити газові АЗС у столиці.

Газові автозавправні станції всі незаконні, стверджує депутат-ударівець Віталій Даниленко. Він очолює Тимчасову комісію Київради щодо перевірки автозаправних станцій. Наразі вони поділені на три категорії. Перша — підлягає негайному знесенню. Це заправки, які розміщені у міждворових просторах чи біля лісу.

Через відносно низьку, ніж на великих АЗС, ціну на скраплений газ, власники таких автозаправок швидко знаходять клієнтів. Тому швидко окуповуються, кажуть експерти. А найперше думають про зручність, а не про безпеку.

За останні роки кількість газових заправок росла, як гриби після дощу. Розташовані біля будинків, шляхопроводів, громадських зупинок та жвавих перехресть — вони становлять реальну небезпеку для мегаполісу. До того ж часто працюють незаконно, з фальшивими документами, — кажуть експерти.

Самі ж учасники ринку побоюються, що така масова зачистка зрештою зачепить і легальні заправки. А найгірше — може призвести до монополізації ринку. Тому серед пропозицій — рівні правила для всіх. А почати, на їхню думку, варто з містобудівного аудиту.