Зараз вони роблять все, щоб знайти правильний варіант, який буде швидким і бюджетним і в якому можна буде дотриматися всіх необхідних норм безпеки, сказав Заступник голови Адміністрації президента Юрій Костюк в інтерв’ю "Новое время".
Читайте також: Врятувати Зе Президента: плюси, мінуси та підводні камені переїзду Зеленського з Банкової
За його словами, в будівлі завжди зашторені вікна і погано працює wi-fi "через безпеку". Водночас він зазначив, що завжди прикриватися словом "безпека" не можна, і у XXI столітті проблем з інтернетом в АП бути не повинно.
Працювати в будівлі на Банковій команді президента дуже важко. Будівля Адміністрації президента схожа на суміш університету з будинком Пшонки і зі спробою Версаля, але трошки недоробленого і бюджетного,
– заявив Костюк.
"Коли ми тут провели чотири дні, ми зрозуміли, що будь-які труднощі, які є, ми маємо подолати — і переїхати звідси", — наголосив Костюк.
Заступник голови Адміністрації президента Кирило Тимошенко сказав, що команда Зеленського опрацьовує два варіанти переїзду вже цього року.
Чому Зеленський хоче переїхати з Банкової? Ще напередодні другого туру президентських виборів Володимир Зеленський заявив, що має намір перенести Адміністрацію Президента з Банкової у Києві на інше місце. Як пояснив політик, він не планує користуватися президентською резиденцією, бо не бачить у ній сенсу. Окрім того, у європейських країнах старі резиденції використовуються для екскурсій.
Однак таку ініціативу Зеленського у Державній охороні назвали "не найкращим варіантом". За їхніми словами, в урядовому кварталі президент буде більш захищеним, ніж у будь-якому іншому новому місці.
Наступного дня після інавгурації Володимира Зеленського, 22 травня, у Києві відкрили для вільного проходу людей вулицю Банкову, на якій розташована Адміністрація Президента України. Також прибрали кордони нацгвардійців, які охороняли вулицю.
Читайте також: Басейн, сауна та дві їдальні: чим може вразити будівля АП на Банковій
Прохід Банковою закрили ще за президента-втікача Віктора Януковича під час Євромайдану. Вона була закрита для звичайних громадян і усі 5 років правління Петра Порошенка.