У київському ізоляторі подекуди немає скла на вікнах, а на стінах ростуть цілі кущі плісняви.
"Харчування відмінне, медицина – нормально, ставлення адміністрації – все в порядку. Лазня кожного тижня. Все відмінно. Але єдине – стан всередині будівлі. Ми говоримо про це адміністрації. А вони нам: "Ну що ми можемо зробити, якщо у нас немає з чого це робити". Якщо у них було, вони б зробили!" – впевнений один з ув'язнених.
Читайте також: Як у фільмах жахів: з'явились моторошні фото з Лук'янівського СІЗО
Жахливі умови у Лук'янівському СІЗО: дивіться відео
Та в інших буцегарнях ситуація, кажуть, не набагато краща. Часто доводиться приводити камери до ладу власними силами.
Рідні, родичі можуть привезти якусь фарбу, і ми можемо щось зробити. Це якщо є можливість. А ви подивіться на нього! Подивіться! Звідки у нього можливість? Подивіться на цю людину! Йому 50 років! Йому дали три роки за те, що він вкрав у собаки алюмінієву каструлю. За що йому дали три роки? Вони (влада – 24) мільйонами крадуть, і все нормально!
– обурився в'язень.
Про ситуацію знають у Мін'юсті. Запевняють, що мають проекти нових СІЗО, бо проблема по всій країні. Чого не мають, то це коштів на будівництво.
Читайте також: Терористи "ЛДНР" передали українських в'язнів, які відбували покарання на окупованих територіях
"Через те, що Міністерство фінансів не погоджує ці видатки і не вносить їх в закон бюджету, то ми шукаємо ресурси в альтернативних джерелах", – зазначив заступник міністра юстиції України Денис Чернишов.
Ці джерела – спецфонди та допомога благодійних організацій, як запевняють у Мін'юсті. Зараз ведуть роботи з відновлення одного з корпусів СІЗО. Руками в'язнів.
Нам запропонували: хто хоче, може залишитись у СІЗО, працювати тут, будете отримувати мінімальну заробітню плату. Так само ми з 8 години до 17 ходимо на роботу як звичайні громадяни, так само працюємо. Субота і неділя у нас вихідні дні. Це добровільно. Хочеш – лишайся, будеш заробляти, допомагати своїй сім'ї,
– розповів засуджений Ігор Ребрій.
Ситуацію могло б виправити будівництво нового ізолятора, щоправда вже рік на цей проект немає інвесторів. Тож поки в'язні штукатурять будівлю, якій вже більше півтори сотні років.