Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига.

За його словами, про будь-який обмін в цьому випадку не могло навіть говоритись. Переведення в'язнів відбувалось у рамках гуманітарної процедури.

Читайте також: Бойовики створюють нову збройну структуру

"Ми можемо лише вести мову про те, що в межах гуманітарної процедури готові приймати тих ув'язнених, які ще до конфлікту відбували покарання в місцях обмеження свободи на наразі окупованих територіях", – пояснив Михайло Чаплига.

Раніше Указом Президента відповідальність за переведення в'язнів, які добровільно захотіли змінити місце утримання, покладалось на Міністерство юстиції. Однак, за словами Михайла Чаплиги, це не було ефективно. Відтак через міжнародні організації розпочався діалог з представниками "ЛДНР", внаслідок якого 186 людей перевезли на безпечну територію.

Наразі було вже понад 10 таких переміщень. Сьогодні ми перевезли ще 20 осіб, а загалом за останні два роки їх 186. Дуже багато осіб хотіли б бути переміщені з окупованих територій,
– розповів Михайло Чаплига.

В Уповноваженого ВРУ з прав людини є список осіб, які звертались із проханням перевести їх на підконтрольні Україні території, однак на терористів "ЛДНР" цей документ часто не впливає. Іноді люди, імена яких не зазначені в документі, потрапляють в число тих, кого перевезли з територій ОРДЛО.