Про що фільм "Толока"

У стрічці одна українська хата стоїть у центрі подій української історії останніх 400 років. Від навали татар, Полтавської битви, Запорізької січі і до більшовицької окупації, Сталіна, Голодомору, "гітлерівців", Чорнобиля, російської агресії та анексії Криму.

Цікаво "Спіймати Кайдаша": сюжет і трейлер 10 епізоду популярного серіалу

Головна героїня Катерина та її хата фактично мандрують століттями. І щоразу після руйнівних історичних подій Катерина збирає толоку. Гуртом селяни відбудовують хату.

Цей фільм про те, що нас ніхто не знищить і ніколи. Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння,
– розповіла акторка Іванна Іллєнко.

акторка
Іванна Іллєнко / Кадр із фільму "Толока"

Як з'явилась ідея

Сам фільм "Толока" пройшов шлях від задуму автора Михайла Іллєнка і до виходу на широкий екран. Ідея зняти картину за мотивом балади Тараса Шевченка з'явилася ще у 1967 році. Саме тоді українське кіно переживало розквіт, з'явилася течія українського поетичного кіно, яке помітно відрізнялося від радянського. Та зняти такі фільми в Радянському Союзі було неможливо.

Хто фінансував фільм?Романтична балада "Толока" створена компанією "Іллєнко Фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатом стрічки займається компанія Ukrainian Film Distribution. Кінопроєкт "Толока" став одним із переможців 3 конкурсного відбору Держкіно.

У результаті дофінансування картина отримала державну фінансову підтримку розміром майже 28,4 мільйона гривень, що становить 98% від загальної вартості виробництва.

Тільки в 2013 році "Толока" отримала шанс на втілення. Проте невдовзі зйомки припинилися на 5 років через початок війни на Донбасі і анексії Криму.

режисер

Михайло Іллєнко / 24 канал

Анексія Росією Криму та початок війни на Донбасі стали частиною кіно. Символічно в фінальному епізоді фільму, який відбувається в Криму, знявся Ахтем Сейтаблаєв.

Цікаво "Безславні кріпаки": яким постане Тарас Шевченко у новій кінострічці

Першими глядачами стрічки вже стали військові та жителі прифронтових територій. Команда фільму показала стрічку у понад 20 містах та селищах Донбасу.

Всеукраїнський прокат 12 березня. З кожного проданого квитка 7 гривень перерахують у фонд підтримки армії "Повернись живим".

Дивіться трейлер до фільму "Толока":