Зловмисники встановили болард та світлофор, аби ззовні здавалося, що діють вони цілком законно. Тому заїхати на вулицю з бутіками та ресторанами для заможних можна було лише з вулиці Заньковецької.
Дивіться також У Києві вперше за 5 років масштабно змінять маршрути громадського транспорту
Про інцидент, який стався на Київському Пасажі, написав у фейсбуці заступник мера столиці Костянтин Усов. За його словами, годину паркування на одній з найдорожчих вулиць столиці зловмисники оцінили у 200 гривень.
Місць для паркування стало вдвічі менше
Ліквідація незаконної парковки не обійшлася без евакуатора / Фото Костянтина Усова
- Як зазначив посадовець, "найкрутіші чорні паркувальники" змушували власників Bentley та Jaguar платити чималі гроші за користування комунальним паркувальним майданчиком.
- Крім того, організатори нелегального бізнесу зробили паркінг з обох боків досить вузької вулиці. Фактично ж паркувальний майданчик має працювати лише з одного боку Пасажу.
- 14 грудня комунальники знесли незаконно встановлений світлофор та витягли з асфальту болард.
- Для того, щоб водії не виїжджали на Хрещатик, встановили антипаркувальні стовпчики.
- Паркуватися відтепер можна лише на тому боці вулиці, де вже нанесли синю розмітку.
Комунальники витягли незаконний болард / Фото Костянтина Усова
Автомобілі сплачуватимуть за паркування згідно з тарифом І зони – 35 гривень за годину. Це точно дешевше, ніш тариф чорних паркувальників, і точно справедливіше для усіх киян, оскільки гроші йтимуть у бюджет міста, а не комусь у кишеню,
– наголосив Усов.
Також заступник мера зазначив, що сплачувати за парковку готівкою неможливо. За послуги паркування можна розрахуватись лише безготівковим шляхом.
Скільки коштує паркування у Києві
Відтепер Пасаж став доступним для всіх автомобілістів / Фото Костянтина Усова
Влітку 2021 року у столиці почали діяти нові тарифи на користування комунальними майданчиками для парковки. Для того, щоб ціни були реалістичними, та співвідносилися з попитом, Київ умовно розділили на кілька зон.
У І зоні, яка охоплює центрі столиці, частину території в районі Караваєвих дач та радіоринку, а також, частково, межі Деміївської площі, паркування коштує 35 гривень за годину.
II зона охоплює райони навколо історичного центру, територій уздовж ключових магістралей центру міста та поблизу бізнес-центрів, а також Сирця, Голосіїва, Деміївки, Гідропарку та Лівобережного ділового центру. Також "острови" II зони діють біля ринків "Лісовий", "Троєщина", метро "Лісова" та музею "Пирогово. Вартість години паркування – 25 гривень.
У III зону паркування увійшли всі спальні райони Києва. Вартість години – 5 гривень за годину.