В міжнародному аеропорту "Бориспіль" після проходження паспортного контролю чоловіка запросили на додаткову співбесіду.

“Під час контролю другої лінії у прикордонників виникли сумніви, чи дійсно ця особа прямує із туристичною метою. Так як у громадянина були відсутні будь-які документи, що підтверджують мету поїздки”, - каже голова прес-служби ОКПП "Київ" Мар’яна Маркович.

“Чи є у вас друзі в Україні, я сказав так, є, конкретно імена - все сказав. Вони сказали добре, почекайте. І так чекав близько години, вони бігали з моїми документами, після чого мені сказали, що завтра ви поїдете назад до Грузії”, - каже громадянин Грузії Георг Канашвілі.

Тим часом, український друг Георга - Максим, шукав правди за межами аеропорту. Але допомогти гостю не зміг.

“Намагався поговорити з начальником прикордонної служби, до якого мене не пустили. Пояснили, що він вже знаходиться за межею транзитної зони, і вхід туди заборонений”, - каже друг Георга Максим Олійник.

Прикордонники кажуть, засумнівалися, коли гість повідомив про наміри відвідати західні регіони. Адже саме звідти з України потрапляє найбільше нелегалів до ЄС. Щоправда, з’ясувалося - громадянин Грузії має право на проживання в Чехії.

“Але в нього були відсутні будь-які позначки в паспортному документі, відмітки. І вже при звернені до Чеського посольства було з'ясовано, що дійсно він є резидентом, і командиром було змінено рішення щодо пропуску, і громадянина було пропущено”, - каже голова прес-служби ОКПП "Київ". Мар’яна Маркович.

Та поки усе з'ясовували, ночувати довелося на стільцях у транзитній зоні Борисполя. В Грузинській діаспорі кажуть - випадок непоодинокий.

“Дуже часто буває, кого знаю, в усіх такі проблеми. Одні обіцянки, все то саме. Вчора приїхав друг його також півтори години тримали, не знає навіщо. В нас до українців ставлять дуже добре, це я знаю. Там ніяких проблем, ніяких питань”, - каже представник грузинської діаспори в Україні Васил Ліпартеліані.

З початку року з Борисполя повернули на історичну Батьківщину 550 іноземців, 99% з них - нелегальні мігранти, - стверджують прикордонники. Більшість - громадяни Грузії, Азербайджану та Китаю.