У цей день наші предки продовжували підготовку до зими. Про заборони й прикмети 9 листопада – повідомляє 24 канал з посиланням на Волинську єпархію ПЦУ.
Не пропустіть Православний календар на листопад 2024: які релігійні свята відзначатимуть українці
Ікона Божої Матері "Скоропослушниця"
Ікона була написана в X столітті. У 1664 році монах Нил проходив повз ікону із запаленою лучиною аж раптом почув голос, який закликав не наближатися до образу з вогнем. Втім, чоловік не звернув на це уваги й згодом підійшов удруге. У цей момент голос пролунав знову, після чого монах осліп. Нил почав плакати й молити ікону про прощення, а через деякий час зір до нього повернувся. Згодом про цей випадок дізналися всі, тому почали називати цю ікону "Скоропослушниця", бо вона швидко виконувала прохання вірян.
Цей образ Пресвятої Богородиці наразі зберігається на Святій горі Афон. Перед ним християни моляться про зцілення від хвороб, зокрема онкології та сліпоти.
Що не можна робити
- Не варто займатися важкою фізичною працею.
- Не можна гучно сперечатися, сваритися та бажати зла.
- Не рекомендується ходити в гості, бо існує ризик вивести з будинку щастя.
- Не варто відмовляти в допомозі нужденним.
Народні прикмети
- Якщо вранці побачите іній, то в наступному році буде поганий врожай.
- Якщо вже пішов сніг, то зима буде суворою.
- Якщо сьогодні дощитиме, то наступного року буде гарний врожай.
- Якщо на вулиці туман, то чекайте відлиги.
Що ще відзначають
Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Його затвердив другий президент України Леонід Кучма у 2000 році. Спершу це свято відзначали в березні, але згодом почали – у листопаді. Цей день вшановує роботу працівників сфери культури та мистецтва.