Утім, це безперспективна кампанія, вважає політолог Валентин Гладких. У розмові з 24 Каналом він наголосив, що Медведчук в Україні не міг створити нічого ефективного і наразі він не має жодного політичного статусу.

Дивіться також Маленький гвинтик у руках Путіна, Авакова та Медведчука: ким був зрадник Ілля Кива

Доля Медведчука

Скрізь, де з'являється Віктор Медведчук, нависає загроза для державного суверенітету, зазначив політолог. Тому Сербії варто бути уважною до подібних "партій".

Валентин Гладких про долю зрадників і колаборантів: дивитись відео

А от доля самого Віктора Медведчука досить сумнівна. Ймовірність того, що він може повернутися за грати суттєва.

Доля Киви повчальна. Він не перший і не останній. Це логічне завершення діяльності колаборантів і зрадників. Думаю, рано чи пізно Медведчук повернеться до в'язниці. Те, що його обміняли на початку повномасштабного вторгнення, СБУ отримала чимало корисної інформації – тоді зіграло це роль. Але це відтермінувало його покарання,
– зазначив Гладких.

Нагадаємо, у 2021 році СБУ провела обшуки у будинку Медведчука та його офісі ОПЗЖ. Разом з його соратником Тарасом Козаком йому видали підозру у державній зраді. У лютому 2022 року проросійський політик втік з-під домашнього арешту, а в квітні його затримали. У вересні Україна провела обмін полоненими під час якого повернула 200 українських військових в обмін на Медведчука.

Ліквідація Іллі Киви: що відомо

  • 6 грудня у Московській області знайшли тіло проросійського політика Іллі Киви. Згодом у ГУР підтвердили цю інформацію, але без детальних подробиць. Відомо, що зрадника ліквідували за допомогою стрілецької зброї.
  • Киву ліквідували на території паркової зони готелю "Величъ Country Club", який розташований у селі Супонєво. Це непростий район, там є ракетні частини стратегічного значення. Держзрадник боявся за своє життя, тому жив за містом.
  • У ГУР звернулися до інших зрадників, колаборантів воєнних злочинців і закликали здатися українському правосуддю, аби уникнути долю Киви. Вирок буде правомірний і гарантуватиме дотримання прав.