Про це він заявив в інтерв'ю "5 каналу", коментуючи заяву міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника про те, що чиновники обов’язково мають знати російську мову.
"Я думаю, якщо міністр, заступник міністра, взагалі державний службовець знає багато мов, ну і слава Богу, і прапор йому державний у руки", — сказав спікер.
"Головне, про що ми повинні говорити, щоб для початку елементарно державний службовець знав державну мову", — додав Володимир Литвин.
Він нагадав, що обов’язкове знання державної мови передбачене українським законодавством, яке регламентує діяльність державних службовців.
"На це треба звернути увагу, бо це є проблемою. А якою мовою він буде спілкуватися в побуті — англійською, російською — це його проблеми. Нам потрібно думати над тим, як підвищити знання української мови", — додав голова Ради.
Говорячи про законодавчі пропозиції Кабінету міністрів, згідно з якими батьки можуть вільно вибирати мову виховання їхньої дитини у дошкільному закладі, Володимир Литвин зауважив, що діти мають, перш за все, знати українську мову.
"А якщо там будуть групи, в залежності від побажань батьків, де буде вивчатися російська, англійська, французька, німецька мови, я думаю, це також буде добре. Але на першому місці має стояти мова держави, в якій вони живуть", — наголосив він.