18 вересня Апеляційний суд Києва дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької впродовж 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

Читайте також: Скандал навколо доступу до телефону Седлецької: журналістка прокоментувала рішення суду

Цьому передувало рішення суду першої інстанції, який дозволив Генпрокуратурі отримати доступ до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016 по листопад 2017 року і до даних про місце розташування її телефону впродовж цього часу.

18 вересня до уряду надійшов лист з Європейського суду з прав людини, у якому йдеться, щоб державні органи до 18 жовтня 2018 року утримались від доступу до будь-яких даних з телефону Наталки Седлецької.

Журналісти з понад 15 українських медіа відправили інформаційні запити на адресу ГПУ і запустили у соцмережах флешмоб з хештегом #Луценко_дай_відповідь.

У запитах медійників присутні 6 запитань, адресованих генеральному прокурору Юрію Луценку.

Журналісти цікавляться, чи має намір Луценко виконувати рішення Євросуду та чи слідство вже отримало від оператора дані з мобільних їхніх колег.

До флешмобу долучитились журналісти видань "Українська правда", "Новое время", "Громадське телебачення","Радіо Свобода", "Громадське радіо", "Цензор.нет", "Слово і Діло", "UA Крим", "Слідство.інфо", "Kyiv Post", Bihus.info, програма "Вікна-новини" (СТБ), Медійна ініціатива за права людини, бюро журналістських розслідувань "Свідомо", ІА "Центр журналістських розслідувань", а також телеканалів UA:Перший та 24 Каналу.