Як повідомляв 24 канал, суд постановив винести нову ухвалу, якою обмежив перелік даних, що їх може отримати слідчий з мобільного журналістки. Так, суд дозволив отримати від оператора дати, час та місце перебування телефону Наталки Седлецької протягом 17 місяців у рамках дії певних базових станцій поблизу Національного антикорупційного бюро України.

Читайте також: У Казахстані затримали українського журналіста, на нього доніс місцевий мешканець

"Сьогоднішнім рішенням Апеляційний суд визнав, що в Генпрокуратурі справді затребували надмірну кількість даних з мого та телефону Крістіни Бердинських. З одного боку, це добрий знак, і показує, що недарма ризик розкриття джерел журналістів викликав таку гостру реакцію суспільства. Водночас, суддя, хоч і у звуженому обсязі, але все одно дозволив прокуратурі зняти з наших мобільних дані. Що по суті є стеженням за журналістами "пост-фактум". Контакти та місце дзвінків з конкретних вулиць у місті частково дозволять слідчим відновити мої пересування та спілкування за цей період. Фактично суд забетонував можливість силовиків під виглядом слідчих дій відстежувати джерела та слідкувати за роботою журналістів через їхні телефони", – прокоментувала рішення суду "Радіо Свободі" Наталка Седлецька.

Журналістка зазначила, що просила суд повністю унеможливити доступ правоохоронців до свого мобільного для того, щоб створити позитивний прецедент всередині країни щодо захисту журналістських джерел від розкриття. Але суд задовольнив вимоги журналістки лише частково.

Адвокат Наталки Седлецької Анатолій Попов не вважає рішення суду перемогою з точки зору захисту джерел журналістів.

З точки зору журналістів та захисту їх джерел – це не можна вважати перемогою, бо суд все одно залишив право слідства отримувати дані про пересування журналістів протягом такого довгого періоду. І залишив право доступу ГПУ до доволі широкого обсягу інформації з телефонів розслідувачів. Але з точки зору громадян – це перемога, бо сьогодні суд підтвердив можливість оскаржувати ухвали слідчих суддів у випадку, коли вони прямо порушують конституційні права громадян,
– прокоментував Попов.

Відео із засідання суду у справі Наталки Седлецької

Нагадаємо, 11 вересня адвокати Наталки Седлецької подали апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду Києва від 27 серпня 2018 року про дозвіл слідчим ГПУ отримати від провайдера інформацію з телефону головного редактора програми журналістських розслідувань програми "Схеми" Наталки Седлецької. В ухвалі йдеться про надання доступу слідства до дзвінків і смс-повідомлень журналістки з липня 2016-го по листопад 2017 року і до даних про місце розташування її телефону протягом цих 17 місяців.

"Радіо Свобода" висловило обурення цією ухвалою. Редакція програми "Схеми" виступила із заявою, в якій засудила тиск на Наталку Седлецьку. Слідом із заявами про наступ на свободу слова і засудженням порушеного права журналістів на захист джерел виступили колеги по цеху, українські та міжнародні організації, серед яких, зокрема, "Репортери без кордонів", нью-йоркський "Комітет із захисту журналістів", Європейська комісія, Парламентська асамблея Ради Європи.