Про це пише "Ділова столиця". Видання отримало від Генеральної прокуратури відповідь на запит щодо можливого призначення на посаду в ГПУ фігуранта низки резонансних корупційних скандалів Сергія Сердюка.
У відповіді Генпрокуратури, зокрема, зазначається, що там знаходяться матеріали (особистий лист, автобіографія тощо) про працевлаштування в Генеральну прокуратуру запитуваної особи. Інші документи, що свідчать про посади, на яку він може бути призначений, а також відомості про його майбутніх функціональних обов'язків у Генеральній прокуратурі відсутні.
"Одночасно інформуємо, – йдеться у відповіді ГПУ, – що будь-які перевірки запитуваної особи поки не починалися".
За джерелами "ДС", процес працевлаштування Сергія Сердюка на посаду в Генпрокуратурі припинено. Головна причина – негативний суспільний резонанс із-за можливого призначення даної особи на посаду в ГПУ, на якій він міг би здійснювати нагляд за законністю роботи митниці.
Зокрема, народний депутат Володимир Парасюк, коментуючи ймовірність такого кадрового рішення, зазначав про корупційне минулому Сердюка.
"Всі чудово знають, що це за людина. У нього немає ні честі, ні совісті. Він ніколи в житті порядно не жив, тому тут навіть нема чого коментувати – він повинен сидіти у в'язниці", – підкреслив депутат.
Також Парасюк застеріг, що Сердюк, встановивши контроль над усіма митницями, може впровадити на них корупційні схеми конвертації службового становища в грошові потоки: співробітників відомства або почнуть шантажувати і вимагати від них гроші, або підставляти і порушувати кримінальні справи.
"Тут немає нічого нового, саме цим Пісний займався все своє життя", – резюмував Володимир Парасюк.
За інформацією ЗМІ, Сергій Сердюк замішаний в корупції на митниці. Зокрема, мова йде про ТОВ "Сириуспрофи", через діяльність якого державний бюджет недоотримав $ 405 млн. "Батьками" цієї компанії називали Пісного і Сердюка, яких у пресі називають кумами. Останній, маючи хороші зв'язки в структурах МВС і прокуратури, які безпосередньо займається координацією і контролем махінацій на низових рівнях силових структур.
У пресі також йшлося про наміри Василя Пісного встановити контроль над Київською регіональною митницею завдяки партнерським відносинам з заступником начальника цієї митниці, колишнім заступником начальника митного поста "Іллічівськ" Одеської митниці ДФС Олександром Гаврилюком. Його ім'я фігурувало в контексті багатомільйонних махінацій на території ТОВ "Бонд".
Юлія Марушевська, після того, як очолила Одеську митницю, зазначала, що Гаврилюк мав погані відгуки бізнесу, тому в її команді місця йому не знайшлося. Гаврилюка спочатку планували перевести на Закарпатську митницю, проти чого категорично виступив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Протягом 2016 року Гаврилюк встиг попрацювати на Полтавській і Кіровоградській митницях, а в листопаді був призначений на посаду заступника начальника Київської митниці ДФС.