Журналіст сайту ZAXID.NET Володимир Пиріг – незрячий. Тому він влаштував особливу екскурсію містом і розказав, як ходити із білою тростиною. Упродовж моніторингу Львова на комфортність для незрячих його супроводжуватиме колега – журналіст Роман Миндюк.
Цікаво! В додатку Google Maps з'явилися голосові інструкції для незрячих
Для незрячих людей важливими є озвучені світлофори, тактильні плитка та смуги, обладнані підземні переходи. Ходити самотужки допомагає біла тростина.
Володимир Пиріг
Така палиця призначена для того, аби незрячі могли самостійно пересуватися заздалегідь вивченим маршрутом. Можна і по незнайомій території, але тут треба опиратися на незнайомих людей, бо треба часто питати про допомогу, або користуватися GPS-навігацією.
Хороша тростина, каже Володимир, коштує приблизно тисячу гривень. Її можна регулювати залежно від зросту та потреб незрячого.
Перешкоди в місті для незрячих людей
• Найбільша небезпека для незрячих – пішохідні переходи.
Володимир розповів, що під час орієнтування незряча людина мусить дуже вслухатися по сторонах, щоби чути машини, світлофори та знати, коли можна переходити дорогу.
Читайте також: У Черкасах є спеціальне таксі, яке допомагає людям з інвалідністю пересуватися містом
• Окрім того, не всі переходи обладнані світлофорами, а відтак – звуковим супроводом для незрячих. Тож у незнайомій місцевості можна потрапити й під колеса необачного водія.
• А тактильної плитки, каже Володимир, на вулицях міста не вистачає. А без неї важко пересуватися. А ще не вистачає тих, хто міг би навчити незрячих орієнтуванню з тростиною в руках.