Андрій Шкутов потрапив до коронавірусного відділення 8 лікарні міста Львова у важкому стані. Невакцинований чоловік намагався лікуватися вдома, але щодня йому ставало гірше, аж поки не опинився між життям і смертю.

Актуально У Німеччині вважають, що пандемія COVID-19 триватиме ще 4 роки

"Я сумнівався у вакцині й тому, що говорили по телевізору та писали в інтернеті. Казали, що всяке буває, людина може не витримати й 10 днів. Але прийду додому й закликатиму всіх вакцинуватися", – наголосив Шкутов.

Медики витягнули пацієнта з того світу – чоловік провів у лікарні понад місяць. Зараз його вже виписали додому цілком здоровим.

Пенсіонери хворіють найчастіше

У стаціонарі вже кілька днів лікується також пацієнтка Світлана з чоловіком. Вона вакцинувалася від COVID-19 ще у жовтні, але в листопаді таки підхопила коронавірус.

"Думаю, результат буде не гірше середнього. Надіємося, що не буде сильно погано, оскільки ми вакциновані. Однак якось все-таки захворіли", – розповіла Світлана.

У львівському відділенні, як і в сотні інших по всій Україні, найчастіші пацієнти з діагнозом COVID-19 – саме пенсіонери.

Як правило, до нас у стаціонар потрапляють люди старшого віку, це 70 – 80% від усіх пацієнтів. Вони мають ряд хронічних захворювань – цукровий діабет, ішемічну хворобу серця, гіпертонічну хворобу, інші захворювання.

Валентина Коваль

Завідувачка кардіологічного відділення 8 лікарні Львова

За словами лікарки, людям із групи ризику треба вакцинуватися насамперед, щоб уберегти себе як від вірусу, так і від смертельного випадку.

До теми Традиційно для вихідних: в Україні впали темпи COVID-вакцинації

Рекомендації сімейного лікаря

Це розуміє, наприклад, 64-річний пацієнт Микола, який прийшов до 1 міської лікарні Львова зробити щеплення від коронавірусу. Це вже його друга доза. Чоловік переконаний, що якщо лікарі сказали зробити щеплення – треба вакцинуватися.

Перш ніж прийти до нас на вакцинацію, старші люди обов'язково радяться з сімейним лікарем, тому що вікові захворювання ніхто не скасовував. Ми додатково під час огляду міряємо температуру, артеріальний тиск, питаємо про загальне самопочуття, і тільки тоді вакцинуємо.

Юлія Кротій

Терапевтка 1 міської лікарні Львова

Аби знизити ризик перехворіти важко, потрапити на штучну вентиляцію легень чи взагалі померти, медики радять щепитися від COVID-19 усім дорослим, незалежно від віку. Для цього треба лише проконсультуватися зі сімейним лікарем і вирушити до центру чи пункту вакцинації.

Переваги вакцинації
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу