За словами Андрія Садового, Львів отримує воду за 100 кілометрів від міста. Відтак ще у 2021 році замислились над тим, як забезпечити нею обласний центр, якщо зникне електроенергія.

До теми Як і де сховатися у разі війни у Львові: ексклюзивний фоторепортаж з укриття

Готовність Львова

Про забезпечення міста водою мав подбати Львівводоканал. Міський голова переконує, що санітарним об'ємом води Львів буде забезпечений навіть за повної відсутності електроенергії.

Окрім цього, у лікарнях збільшили кількість медикаментів та запасів крові. Їх має вистачити на 3 місяці. Водночас Львівські стратегічні підприємства обладнали дизельними генераторами.

Щодо людей, які можуть приїхати, – ми маємо досвід 2014 року. Тоді орієнтовно 10 тисяч людей переїхало до Львова з Донецька, Луганська і з Криму,
– зауважив Садовий.

Можливість війни

У відповідь на запитання, чи є можливість, що Львів опиниться під загрозою, міський голова зазначив, що "там, де є дуже добре, в один момент може стати недобре". Відтак, містяни повинні готуватися, а не розслаблятися.

Як приклад Андрій Садовий навів Швейцарію з їхньою територіальною обороною, та Ізраїль. У Львові також відбулася програма з посольством Великої Британії "Resilience residence", під час якої зрозуміли, що треба готуватися до надзвичайних ситуацій.

Коли ти готовий, тоді ти спокійніше почуваєшся,
– наголосив Садовий.

Мер Львова підкреслив, що має намір вибудувати в місті Resilience residence. Успішний досвід він планує передати іншим містам.

"Львів – безпечне місто і завжди буде безпечним, бо ми готуємось до надзвичайних ситуацій", – резюмував Садовий.

Цікаво Непридатні для використання: Труханов назвав укриття в Одесі фікцією

Чому Путін боїться вторгнення в Україну: дивіться відео