Подробиці про виставку
На стінах лекторію будуть представлені світлини Сергія Коровайного, Дмитра Бартоша та Олександра Хоменка, що показують святкування Маланки у Красноїльську, Космачі й Осичках. Ці фото були зроблені під час експедицій Ukraїner.
Варте уваги 100 приголомшливих фото: якою бачили Україну фотографи Ukraїner у 2020
"Протягом декількох років ми досліджували, як святкують Маланку у регіонах України, де радянські заборони не змогли перервати автентичні звичаї", – зауважила Катя Акварельна, більд-редакторка Ukraїner.
Й додала, що ідеєю для цієї експозиції стало розширення локальних традицій. У Львові Ukraїner покаже, які яскраві та нетипові для інших регіонів свята відбуваються на Буковині, Поділлі та Карпатах.
До експозиції виставки також увійдуть роботи художниці Ірини Полянської: маски та крила, у які вбираються маланкарі під час буковинського карнавалу.
Мене завжди вражав колорит цього свята. Я радію, що мала можливість відтворити хоча б невелику його частинку,
– наголосила Полянська.
У 2022 році вона мріє зробити таку маску для себе та поїхати в Красноїльськ, аби відчути всі емоції святкування та взяти в ньому участь.
Як святкують Маланку у Красноїльську / Фото Ukraїner, Сергій Коровайний
Цікаві факти про Маланку
- Маланку або Щедрий вечір відзначають 13 січня за новим григоріанським календарем. Раніше ж свято припадало на 31 грудня, тобто було новорічним святом.
- Найбільша й найвідоміша з усіх буковинських Маланок відбувається в селищі Красноїльськ, що на кордоні з Румунією. Тисячі людей виходять на вулиці селища з виставами, піснями й танцями.
- Традиції маланкування там зберегли, попри заборони радянської влади. Туди приїжджають туристи не тільки з усієї України, а і з інших країн світу.
- Більше про традиції зимових свят в Україні – читайте в історії Ukraїner.