Щоб потрапити у поліцію, потрібно мати водійські права. А ще досвід, якого деяким полісменам бракує.
"Спектр ушкодження транспортних засобів буває різний. Наприклад, від банальних наїздів на перешкоду при недотриманні дистанції. Але іноді бувають при перехопленні і погонях дуже суттєві ушкодження", – зазначив керівник курсів контраварійного керування Олександр Федорчук.
Читайте також: В Одесі з’явиться спецгрупа поліції для особливих операцій на воді: фото
Щоб поліцейські за кермом були впевненішими, їм вирішили влаштувати курси контраварійного кермування. Екзамен вже склали правоохоронці Києва та Харкова. Тепер черга львівських патрульних.
Загалом, поліцейські мають оволодіти десятьма видами "вправ", серед яких поліцейський розворот, слалом, змійка, ковзання, об'їзд перешкоди, імітація заносу, задній хід на швидкості. Патрульні мають наїздити по 9 годин кожен на спеціальному полігоні.
Допомагають львівським патрульним викладачі-професіонали зі столиці.
Видно, що у хлопців мало досвіду. Багато з них прийшли в поліцію і там навчилися керувати авто. Проте немає в них відчуття автомобіля,
– зауважив іструктор-викладач Володимир Апостолюк.
Вести службу львівським патрульним допомагає 81 службова автівка. Втім, цього року вони розтрощили близько десятка автомобілів. Проте патрульні запевняють, що з їхньої вини потовкли лише одиниці.
Читайте також: Нацполіція має намір оновлювати однострій та озброєння: фото
Зазначимо, загалом у автопарку патрульної поліції України більше 1200 Toyota Prius, які у рамках Кіотського протоколу передала Японія. Однак, у серпні на ремонті після ДПТ перебували 308 машин.