Відтак уже з наступного тижня Україна має всі шанси перейти у "жовту зону" епіднебезпеки, що передбачає посилення карантинних обмежень. Про це попередньо заявив головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.
До теми Зростання рівня госпіталізацій, постковідний синдром у дітей: новини про коронавірус 18 вересня
Медики закликають українців вакцинуватися, аби захистити себе від захворювання та важкого його перебігу. Від початку кампанії з імунізації, понад 6 мільйонів людей отримали одну дозу щеплення, а понад 5 мільйонів – пройшли повну вакцинацію від коронавірусу.
Львів'янин Степан із дружиною прийшов зробити щеплення вакциною AstraZeneka. Рішення прийняв спонтанно – ввечері подумав про це, а зранку вже отримав укол.
"Вчора захотів, сьогодні пішов. Це не є бог зна яке рішення. Краще не ризикувати й зробити вакцинацію", – пояснив Степан.
Пацієнти бояться уколів
Лікарі зауважують, що часто людей лякає сам процес ін'єкції. Деколи медикам потрібно застосовувати знання з психології, щоб заспокоїти пацієнтів.
Хвилюються багато, різні люди є. Здебільшого чоловіки дуже хвилюються від самого виду уколу. Бувають випадки, що потрібно заспокоювати, казати, що це не болить,
– зауважила медсестра Марта Василевська.
Львів'янка Леся довго не наважувалась вакцинуватись, але її переконали діти. Окрім цього, вона працює з молоддю у ліцеї, що стало додатковим аргументом для щеплення.
"Десь трошки страх був, бо молоді може легше переносять. Відповідно, і я не наважувалася. Але зараз така ситуація, що без вакцинації важко, їжджу на роботу маршруткою, багато людей і є ризик. Вдома внуки, переживаю за їхнє здоров'я і за своє", – розповіла Леся.
Львів'яни розповіли, що їх мотивує робити щеплення від COVID-19: дивіться відео
Лікарі радять вакцину
Якщо пацієнт вагається, лікар можуть порадити, яку вакцину обрати, безпосередньо на місці. За словами заступниці головного лікаря з медичної частини Тетяни Бессараб, людям із супутніми захворюваннями чи ускладненнями, рекомендують CoronaVac.
Це інактивована вакцина китайська, яка легко переноситься. Молодь, як правило, обирає Pfizer і Moderna,
– зауважила Бессараб.
Турбота про найближчих – сім'ю, батьків чи дітей є однією з головних причин, через яку львів'яни приходять у центри вакцинації. За словами мешканки Львова Віри, у її родині вже всі провакцинувалися.
"Маю 95-річну маму. Боюся, щоб не занести їй хвороби. Є сім'я, діти, тому й прийшла", – додала Віра.
На вакцинацію люди записуються здебільшого в сімейного лікаря. Втім навіть без запису охочим не відмовлять. У лікарні готові прийняти навіть мешканців з іншого району, обіцяють нікому не відмовляти.
Коронавірус в Україні: останні новини
- Станом на 18 вересня вся Україна перебуває у "зеленій зоні" карантину. Втім від початку осені 2021 року кількість хворих почала різко зростати.
- Впродовж останніх 2 днів реєструють понад 6 тисяч нових випадків COVID-19 по Україні. Перевищені також показники госпіталізацій у 10 областях.
- Абсолютна більшість людей, які потрапили до медзакладів із діагнозом COVID-19, були невакциновані. Пацієнти пояснили лікарям, що не робили щеплення, бо боялися померти.