Розраховувати нову вартість проїзду в міському транспорті буде управління транспорту Львівської міськради після громадських слухань. Востаннє ціну на проїзд підвищували у 2019 році.

Цікаво Борг – 2,56 мільярда гривень: "Львівгаз збут" надіслав досудові попередження 30 тисячам людей

Чому перевізники просять підвищити вартість проїзду

У "Львівелектротрансі" розповіли, що вартість проїзду потрібно збільшити через подорожчання основних складових тарифу – електроенергії на 45%, матеріалів і запчастин – на 20%, зарплати працівників та витрат на обслуговування транспорту – на 25%.

Щомісяця підприємство отримує 5 мільйонів гривень збитків, які ЛКП повинне покривати самостійно. У "Львівелектротрансі" вважають, що економічно обґрунтованим тарифом на проїзд у трамваях та тролейбусах є 12,43 гривні, замість 6 гривень, які пасажири платять сьогодні.

"Діючий тариф є збитковим для господарської діяльності підприємства, тому не дозволяє впроваджувати заходи з оновлення рухомого складу, покращення інфраструктури та підвищення кваліфікації персоналу. Відтак, підняття тарифу – це вимушений крок для стабільної роботи підприємства",
– повідомили у "Львівелектротрансі".

В ЛК "АТП-1" розповіли, що з часу останнього коригування тарифу на проїзд в автобусах значно зросла вартість матеріалів та обслуговування транспорту. Тож економічно обґрунтованим тарифом є понад 14 гривень, замість 7 гривень, які є зараз.

"Запчастини подорожчали на 20%, обслуговування транспортних засобів – на 26%. Фонд оплати праці збільшився на понад 30%. Якщо тариф не буде змінений, "АТП №1" не буде в змозі вчасно проводити обслуговування та ремонт транспортних засобів і не зможе здійснювати належний випуск автобусів на маршрути", – розповів директор "АТП №1" Орест Хамула.

Читайте також Недобросовісні забудовники Львова: у ДАБК розповіли, як не потрапити в халепу, купуючи житло

Що кажуть у міськраді

"АТП №1" вже подало свої розрахунки тарифу на проїзд в автобусах до управління транспорту Львівської міськради. Керівник цього управління Орест Олеськів розповів, що їх наразі опрацьовують. За словами посадовця, процедура підняття вартості проїзду є дуже тривалою.

Процедура передбачає консультації з громадськістю і перевірку розрахунків, які нам подали перевізники, Антимонопольним комітетом. Лише після цього виконком ЛМР може приймати відповідні рішення,
– зазначив Олеськів.

За словами посадовця, за розрахунками, дійсно є реальні підстави для підняття тарифу. Тому у мерії наразі думають над форматом, яким чином обговорюватимуть це питання. За словами Олеськіва, економічно обґрунтований тариф зазвичай є вищим, ніж той тариф, який затверджують для пасажирів. Наразі у мерії вирішують, як можна покривати цю різницю для перевізників.