Мер Андрій Садовий попередньо повідомляв, що Львівщина опинилася під комбінованим ударом. Ворог запустив близько 20 ракет та 7 "Шахедів" по Львівській області.

Дивіться також По всій Україні була повітряна тривога: ворог запускав крилаті ракети

Які наслідки ворожої атаки на Львівщині

Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що унаслідок нічної атаки в області спалахнула пожежа. Наразі інформація про постраждалих не надходила.

Уночі ворожі "Шахеди" та ракети атакували об'єкт критичної інфраструктури у Львівській області. Виникла пожежа. На місці працюють вогнеборці. Станом на цю годину інформації про постраждалих не надходило,
– повідомили в ОВА.

Садовий, коментуючи нічну атаку, зауважив, що метою ворога було завдати ударів по критичній інфраструктурі Львівської області.

Під ударом опинилася й Київська область. Так, у КМВА повідомили, що на столицю летіло близько 10 ракет кількома групами. Сили ППО відбили атаку, наразі наслідки уточнюються. Відомо, що уламки впали у Деснянському районі в лісовому масиві – там виникла пожежа. Також уламки збитих ракет знайшли у Шевченківському районі в парковій зоні. Про постраждалих у Києві не повідомляли.

Ворог почав бити по енергетиці

22 березня Росія завдала одного з наймасованіших ударів за останній час, запустивши відразу 151 повітряну ціль (63 "Шахеди" та 88 ракет різних типів). Окупанти прицільно били по енергетичній інфраструктурі, а також завдали 8 ракетних ударів по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС.

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що цією атакою окупанти прагнули влаштувати новий блекаут на території України. Окрім того, ворог прагнув не просто пошкодити об'єкти критичної інфраструктури, а повністю їх зруйнувати.

Ця атака була наймасштабнішою за всю історію атак на енергетику: одночасно було застосовано понад 150 різних засобів ураження. Якщо порівняти із зимою 2022/2023 року, коли ми були під постійними атаками, то найбільша кількість одночасно застосованих засобів ураження тоді становила близько ста. Тому це дійсно суттєве випробування для енергосистеми. Безумовно, метою цієї атаки було досягнути масштабного блекауту в державі в цілому,
– прокоментував Галущенко атаку.

Масований обстріл викликав проблеми з енергопостачанням у 12 областях, однак фахівці оперативно ліквідували наслідки.