Журналісти заявляють про фізичний тиск, тому подробиці акції не розголошують.
Участь у такій нестандартній акції до дня захисту свободи слова мають взяти півсотні журналістів.
Місце і час проведення організатори тримають у таємниці, аби їм не перешкодили правоохоронці, пояснив головний редактор газети "Експрес" Ігор Починок.
"Русифікація свобод" — саме так він охарактеризував процеси, які нині відбуваються в Україні: це коли "свобода" залишається тільки на папері, а практично скористатися нею журналісти не можуть.
"Ми не відчуваємо себе у безпеці, бо органи, які мають забезпечити захист, втягнені в систему, яка покликана чинити тиск і пристосовувати незалежні ЗМІ до стандартів нової влади", — зауважив Починок.
У свою чергу, голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив, що стан свободи слова з приходом нової влади справді погіршився.
Тиск не такий брутальний, але відчутний: з'явилися темники — дещо іншої форми, ніж раніше, вказівки національним каналам, як і що показувати, посилився тиск власників, каже Захаров.
Це відчутно й у новинах, коли телевізійні канали більше повідомляють не про події в Україні, а про негативні явища в інших країнах. До того ж кількість нападів на журналістів збільшилася, додав Захаров.
На думку правозахисника, у ситуації зі свободою слова є й провина української журналістики, пріоритетом якої нині часто стають гроші.