Зокрема, як ліві, так і праві політики засудили дії французького очільника. Представники партій сказали, що релігії не місце у світській резиденції президента.

Цікаво Макрон постійно говорить складними фігурами: політолог проаналізував заяви президента Франції

Макрона звинуватили у зраді Франції

Президент Франції Еммануель Макрон запросив Хаїма Корсіа, головного рабина Франції, розпочати святкування Хануки запалюванням першої з восьми свічок. Ця подія відбулася під час церемонії нагородження президента Макрона за його зусилля у боротьбі з антисемітизмом.

Однак оприлюднення відео з церемонією швидко викликало палкі дебати в соціальних мережах. Видатні діячі з різних верств французького суспільства критикували президента за те, що впровадження релігійних елементів у світську сферу президента було недоречним.

Політичні лідери як правого, так і лівого крила негайно звинуватили Макрона в порушенні принципу секуляризму, який підтримує ідею існування уряду незалежно від будь-якої релігійної приналежності.

Чи зробить Макрон тепер те саме для інших релігій? Деякі так, інші ні? Це небезпечна спіраль,
– заявив ультраправий французький депутат Алексіс Корб'єр.

Такий вчинок президента навіть спантеличив деяких французьких євреїв. Засудив дії Макрона і Йонатан Арфі, який очолює Представницьку раду французьких єврейських установ.

"Це те, чому не можна дозволити повторитися. Французькі євреї завжди вважали секуляризм законом захисту та свободи. Усе, що послаблює секуляризм, послаблює євреїв", – сказав він.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що не шкодує через свої дії й підтвердив, що його рішення надіслати запрошення головному рабину було мотивоване "принципами Республіки та сприяння єдності".

Він також зазначив, що якби справді здійснив релігійний акт або взяв участь у церемонії, це дійсно було б порушенням секуляризму. Але, за його словами, цього не сталося.

У Макрона була неоднозначна позиція щодо війни в Ізраїлі

  • Президент Франції Еммануель Макрон відзначився доволі неоднозначною позицією стосовно війни між Ізраїлем і ХАМАС. Спочатку він підтримав Ізраїль разом із лідерами США, Британії, Німеччини та Італії й сказав, що країна має право на самооборону.
  • Крім того, французький очільник також прибув у Ізраїль. Однак згодом організував міжнародну конференцію допомоги Сектору Гази, на яку Ізраїль не запросили.
  • Крім того, Макрон відмовився взяти участь у марші проти антисемітизму. Попри це, він запропонував створити міжнародну коаліцію проти ХАМАС.