Про це він сказав в інтерв’ю виданню "Новости Донбасса".

"Однаковий типаж осіб, що переміщуються з Росії в сторону до південного сходу України. Я переконаний: потрібно швидко перекрити кордон для осіб, що приїжджають займатися диверсійними діями - а інакше їх діяльність назвати не можна. Багато з цих людей озброєні. На запитання, де вони знаходять зброю - на нашій або на тій стороні, у мене немає відповіді. Відповідь повинні дати наші силові структури", - каже Тарута.

Читайте також: В соцмережах організовують виїзд “туристів” з Росії в Україну

"Перекриття кордону не повинно зупиняти життя. Товари і мирні люди повинні перетинати кордони без додаткових перешкод. Але масові пересування диверсантів повинні бути жорстко припинені. Я б ще рекомендував, щоб при перетині ними кордону у зворотному напрямку їх перевіряли на предмет наявності зброї", - заявив донецький губернатор.

На його думку, люди в регіоні не підтримують сепаратистських ідей.

Водночас політаналітик донецького відділення КВУ Олександр Клюжев у коментарі “Німецькій хвилі” сказав, що події у Східній Україні – це безпосереднє втручання Росії.

"На Донбасі не існувало міцного радикального проросійського руху. Проросійські настрої, скоріше, латентні, на рівні мови чи історії. Але немає соціологічних даних, що люди хотіли б розколу України та приєднання до Росії", - сказав експерт.

Читайте також: Донецькі депутати під тиском самопроголошеного губернатора проголосували за референдум

За його словами, "це питання технологій та грошей": "Кордони – діряві, і немає жодних проблем завезти сюди штурмовиків. А на тлі загальної апатії та пасивності мешканців Східної України будь-які політтехнолгії можуть виграти. Ніхто навіть особливо і не заперечить".

Нагадаємо, за даними МЗС України, на кордоні з Харківською, Луганською та Донецькою областями, на території Росії зосереджено скупчення військової техніки. "Дії державної влади Російської Федерації можуть свідчити про підготовку російської сторони до можливого вторгнення на територію України через сухопутний кордон України", - зазначив Перебийніс.

У пунктах пропуску на українсько-російському кордоні Дерприкордонслужба проводить посилений контроль з метою недопущення в’їзду в Україну організованих груп, окремих осіб, які можуть брати участь у заходах екстремістського характеру.