Європейський союз спільно з партнерами з Грузії, Молдови та України проводить останні звірки годинників напередодні саміту "Східного партнерства" в Ризі. До цієї події, що відбувається раз на два роки, залишається десять днів.

ЄС запевняє, що в латвійській столиці вкотре висловить свою підтримку країнами "Східного партнерства". При цьому Росію в новій термінології Євросоюзу називають "сусідом сусідів".

Європейські політики радять українцям бути прагматичними та реалістичними в своїх очікуваннях від Ризького саміту.

Читайте також: Дві країни ЄС хочуть безвізового режиму з Україною

Ризький саміт значитиме більше, ніж Вільнюський, і деталі в цьому сенсі навіть не настільки важливі. Він не вирішить усіх проблем. Грузія, Молдова та Україна не отримують одразу всього, чого вони прагнуть. Але вони здобудуть чіткий сигнал того, що політика партнерства далі розвиватиметься, а це значить, що Росії не вдалося зруйнувати відносини між ЄС та його партнерами,
— зазначив голова комітету закордонних справ Сейму Латвії Ояр Ерік Калніньш.

На саміті в Ризі Україна сподівалась отримати безвізовий режим з Євросоюзом, але цього не станеться. У невиконаному Україною "домашньому завданні" ще чимало конкретних пунктів. Їхня реалізація залежить, зокрема, від МВС і Генпрокуратури.

Втім, експерти визнають: громадська думка в Грузії та Україні щодо ЄС може змінитися на гірше, якщо останній не конвертуватиме свою підтримку в конкретні гарантії європейського майбутнього цих країн.

Нагадаємо, що нещодавно, 27-28 квітня, у Києві відбувався Саміт Україна-ЄС. Радикально позитивного перелому ситуації внаслідок саміту, не відбулося. Втім, це не означає, що все погано.