“Інформація по правопорушеннях або злочинах, скоєних працівниками міліції, дуже хвилює Міністерство. На жаль, статистика тут дуже хвилює нас. Тільки за 9 місяців на вересень цього року 742 повідомлення про надзвичайні події з особовим складом до нас надійшло”, - доповів директор Департаменту зв'язків з громадськістю МВС України Дмитро Андреєв.

Прикладом інциденту за участю правоохоронців стала подія на Сумщині. У Шостці, за даними МВС, міліціонери спровокували вуличну бійку, у якій загинула людина. Жертвою правоохоронців став і киянин Володимир. Його затримали, як-то кажуть, за компанію. За словами хлопця, мимоволі він став свідком того, як правоохоронці били на вулиці чоловіка. Саме через це, розповідає, й потрапив до відділку.

“Хапають мене за ліву руку, заламують її за спину, перший - який водій - за праву руку. Підводять до машини, спирають мене обличчям в машину, і запхали мене в задній відсік автомобіля”, - розповідає Володимир (жертва правоохоронців).

Через кілька годин перебування у райвідділку Володимира відпустили. Так само - без пояснень. Тепер хлопець шукає їх самотужки - звернувся із запитом до відділку, де перебував, а також написав скаргу до прокуратури. В МВС же обіцяють, що жодне звернення не залишиться без уваги.

“Ми з вами однозначно будемо говорити про те, що дана справа буде об'єктивно розслідувана. Ви бачите реакцію Міністерства на будь-які протиправні дії працівників міліції”, - сказав Дмитро Андреєв.

Та сам постраждалий каже, довести протиправні дії міліціонерів, - справа складна. Водночас, за словами правників, довести, що людина таки була у відділку, можна.

“Є відеозапис як його приводили до райвідділку. Прокуратура й Служба внутрішньої безпеки, які проводили перевірку за його заявою, скаргою, це встановлять. Це не проблема - встановити факт знаходження конкретної людини, якого привели або сам прийшов до райвідділу”, - каже правозахисник Едуард Багіров.

Загалом, підсумовують у МВС, з початку року у відомстві зафіксували майже 2000 правопорушень за участю міліціонерів.