"На жаль, на мій погляд, склалися відчутні диспропорції на ринку між різними типами генерації, проблемами, які там накопичилися, зокрема в тепловій енергетиці, протягом останніх років. Дуже динамічно змінюється структура генерації, собівартість, тарифи – все це призводить до того, що починає викривлятись економічна модель. Те, що стабільно працювало 2-3 роки тому, в умовах швидких змін починає пробуксовувати", – цитує Домбровського РБК.
"Друга проблема, це деякі обленерго, які частину коштів нахабно, цинічно просто виводять в бік і гроші не потрапляють на енергоринок. Зокрема, це "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Черкасиобленерго". Я саме про державні обленерго кажу, про роль ФДМУ в лапках, про тих менеджерів, які призначені та які на сьогодні просто скоюють свавілля. Причому, питання не тільки в грошах, щоб ми розуміли, за таким типом обленерго. Питання в тому, що навіть ті підприємства-споживачі, які розвивають виробництва, інвестувавши в трансформаторні підстанції, виконавши всі технічні вимоги, не можуть підключитися до ліній електропередач. В умовах економічної кризи, коли нам потрібно залучати інвестиції, створювати максимально сприятливий клімат, це просто немислимо", – зазначив він.
За його словами, розслідуванням діяльності державних обленерго, фактами корупції та зловживань повинні займатися правоохоронні органи.
"Наскільки я знаю, принаймні, НКРЕКУ зверталося до силових структур по цих обленерго. Реакція мені не відома. Але я переконаний, що реакція повинна була бути вже давно", – наголосив експерт.